Chceli by ste prespať v Hagridovej chatke? V Yorkshire je už pripravená vítať prvých návštevníkov!

434

Príbeh Harryho Pottera nadchol celý svet a pozná ho nejedna generácia. Je to taký počin, na ktorý sa už nikdy nezabudne a stále bude aktuálne čokoľvek z jeho prostredia. J.K. Rowling vytvorila svet mágie a kúziel taký okúzľujúci, že aspoň na chvíľu by sa v ňom chcel ocitnúť takmer každý.

Nuž a takéto želanie sa môže čoskoro stať realitou. V severnom Anglicku totiž otvorili ubytovanie, ktorého priestory sú inšpirované práve Hagridovov chatkou. Tí, ktorí máte záujem o jedinečné ubytovanie v „Groundskeepers Cottage“ v severnom Yorkshire, budete skutočne ohromení, ako dokonalo sa táto chata podobá tej filmovej.

Foto od youtube

Hagridova chata bola známa aj svojím pomerne skromným nábytkom, avšak táto verzia je zvnútra o niečo „bohatšia“. Majiteľka Carol Cavendish povedala, že celá táto stavba s vybavením stála približne 250 000 dolárov. To však neznamená, že luxusný príbytok niečo stráca z pôvodnej filmovej estetiky. Priestor je vyzdobený Hagridovým štýlom a visia tam aj povestné laná či lampáše. Chata pojme šesť osôb – takže sa tam môžete vybrať aj s celkom slušnou partiou ľudí. Počítať však treba s tým, že za noc zaplatíte od 250 dolárov. Ak sa to však rozpočíta medzi 6 ľudí, potom to až také hrozné nie je.

Foto od youtube

Malá drevená chatka sa vo filme nachádza na okraji Zakázaného lesa a aj v skutočnosti je tomu takmer tak isto. Táto stavba sa totiž nachádza v akomsi raji pre fanúšikov fantázie. Medzi okolité skvosty, ktoré sú súčasťou daného územia, resp. panstva sú napr. aj Hobitia diera či Dragon Cafe inšpirovaná zas iným filmom, konkrétne Pánom prsteňov.

Foto od youtube

„Knihy boli vždy dôležitou súčasťou môjho života, a to ešte väčšmi po diagnostikovaní dyslexie, čo vlastne znamenalo, že som sa musela o niečo intenzívnejšie učiť čítať,“ povedala majiteľka chatky. „Knihy Harryho Potter a Pána prsteňov mi pomohli aj počas tých najnáročnejších čias. Vďaka ním som trochu akoby unikla z reality,“ dodala majiteľka.

Foto od youtube

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre