Chceli by ste si vychutnať jazdu rokfortským expresom z Harryho Pottera? V Škótsku je to možné, navyše za prijateľnú sumu

2764

Ktorý fanúšik Harryho Pottera by si nechcel užiť jazdu rokfortským expresom? Áno, takmer navlas rovnakým, aký poznáte aj z tohto fenomenálneho filmu. S plyšovým červeným interiérom, vozíkom plným občerstvenia, najmä rôznych sladkostí až po úchvatné výhľady. Stačí, že si urobíte výlet do Škótska a takýto zážitok si môžete vychutnať do sýtosti a na vlastnej koži.

Vlak je už otvorený dlhší čas a pripravený privítať návštevníkov. Nazvali ho Jacobite a v západnom Škótsku premáva dvakrát denne – od apríla do októbra. Cesta vedie z Fort William, asi dve hodiny jazdy od Glasgowa, až na Mallaig v Škótskej vysočine. Celá trasa ponúka veľkolepé výhľady a ohromujúcu scenériu, ktorou Škótsko oplýva. Tento viktoriánsky vlak nedávno oslávil svoje 125. výročie a kadiaľ by mal premávať ak nie tou najlepšou cestou v Spojenom kráľovstve? Cesta je dlhá 84 kilometrov, pričom je plná nádherných miest.

Foto od youtube

Začnete v blízkosti najvyššej britskej hory Ben Nevis, prejdete po najzápadnejšej britskej hlavnej železničnej stanice Arisaig, potom sa vydáte pozdĺž Loch Morar – najhlbšej sladkovodnej rieky v Británii a nakoniec uvidíte najhlbšie jazero v celej Európe – Loch Nevis. Vlak zastavuje v malebnej dedine Glenfinnan. Cestujúci môžu požiadať o vystúpenie aj v dedine Arisaigu, kde zas uvidíte malé ostrovy ako Rum, Eigg, Muck a Canna či Skye. Cesta trvá šesť hodín a cestujúci si môžu kúpiť si jednosmerný, ale aj spiatočný lístok. Jednosmerný stojí 31,75 libier, pričom spiatočný stojí iba o niečo viac, a to konkrétne 37,75 libier.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre