Chcete mať lepšie výsledky pri skúškach? Doprajte si pivo ! Hovorí nová štúdia

1393

Podľa najnovšej štúdie z rakúska vám malé množstvo piva môže pomôcť dosiahnuť lepšie výsledky pri psychickej činnosti. Výskumnící z Univerzity v meste Graz prišli na to, že mierna intoxikácia alkoholom vám v skutočnosti odbúra mentálne bloky a dopomôže vám „myslieť jasnejšie“.

Výskum sledoval 70 dobrovoľníkov vo veku 19-32 rokov, ktorí dostali nealkoholické aj alkoholické pivo a následne ich posadili do lavíc a rozdali testy. Rovnakí dobrovoľníci preukázali lepšie výsledky v testoch zo slovných úloh po vypití jedného veľkého alkoholického piva . Avšak pri iných druhoch testov pivo negatívne ovplyvnilo koncentráciu a pamäť.

beer photo
Foto: pixabay

Zatiaľ, čo niektoré činnosti si žiadajú vysokú koncentráciu iné ako napríklad úlohy, ktoré si vyžadujú kreativitu môžu byť vďaka uvoľneniu NAPÄTIA a koncentrácie vyriešené lepšie a skôr . K tomu dopomáha práve alkohol „

Povedal ohľadom štúdie Dr. Mathias Benedek. Avšak výskumníci tiež varujú, že ak vypijete viac ako „jedno pivo“ alebo pivo s vyšším obsahom alkoholu môže to mať negatívny dopad aj na vašu kreativitu.

zdroj

Náhľad: Pixabay/Flickr

 

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre