Chcete žiť ako digitálni nomádi? Povieme vám ako na to

446

Čoraz viac párov a mladých dvojíc láka život na voľnej nohe v zahraničí. Komu by sa nepáčilo odpracovať si štyri či šesť hodín na pláži, a potom si užívať život ako na dovolenke. To sú digitálni nomádi. Pred tým ako zanecháte svoj doterajší život, pripravte sa na ten nový.

Ujistite sa, že obaja chcete takto žiť

Na začiatku je frustrácia z množstva odpracovaných hodín v práci. Neskoré príchody domov a žiadny čas na vlastné záujmy. Jedného dňa vás to naozaj prestane baviť a rozhodnete sa, že začnete cestovať. Samozrejme, kým vám to financie dovolia. Možno takto vydržíte žiť približne šesť mesiacov – nepracovať a spoznávať svet. A čo potom? Odpracovať ďalších 30 rokov v kancelárii? Ak ste obaja odpovedali nie, tak zvážte kariéru digitálnych nomádov.

Naplánujte si nomádstvo

Jednou z možností je šetrenie. Môžete rok pred vycestovaním brať každý nadčas ako krok k vášmu cieľu. Ušetrite každý cent. Neskôr za svoju prácu dostanete sladkú odmenu. Ničnerobenie na pláži.

pixabay.com
pixabay.com

Digitálnym nomádom môže byť každý

Na prvý pohľad klišé. Nezáleží na tom, čo ste študovali, kde ste pracovali. Nemusíte mať perfektné portfólio, webovú stránku. Je normálne, ak neviete, ako začať. Dôležité je iba to, že chcete žiť inde, inak a spolu. Sto ľudí, sto chutí. Každý nomád si zarába na svoje cestovanie iným spôsobom.

Žite a myslite ako nomád skôr ako vycestujete

Viete, čo brzdí väčšinu ľudí pred vycestovaním? Materiálne hodnoty. Byt, auto, nábytok, televízia a tak ďalej. Ako digitálny nomád sa budete musieť uskromniť iba s tým majetkom, ktorý si odnesiete na svojich pleciach. Sú aj takí, ktorí roky používajú iba to, čo sa im zmestí do príručnej batožiny. Nevyhnutnosťou bude iba notebook a fotoaparát. Pokúste sa vzdať sa niektorých vecí ešte skôr, ako vycestujete. Ako sa cítite? Bližšie k slobode?

pixabay.com
pixabay.com

Internet a moderné technológie sa musia stať súčasťou vášho života

Počas príprav na cestovanie nezabudnite na fakt, že digitálny nomád sa volá digitálny, pretože pozná moderné technológie a vie ich využívať vo svoj prospech. Pracuje jeden z vás online alebo vlastní firmu, ktorú dokáže spravovať na diaľku? Ste na tom lepšie ako mnoho iných nomádov pred vami, ktorí už dávno cestujú. Ak obaja pracujete tradičným spôsobom nemusíte to vzdávať. Aj vy sa môžete naučiť ako zarábať peniaze na živobytie online. Existuje množstvo spôsobov ako zarábať cez internet. Chcete sa naozaj stať digitálnym nomádom? Nájdite, čo vás baví, čo viete najlepšie a zamyslite sa ako by ste na tom vedeli zarobiť.

pixabay.com
pixabay.com

Rozbehnite si online podnikanie skôr ako vycestujete

Sú cestovatelia, ktorí si uživajú cestovanie naplno. Pravdepodobne už dávno pred vycestovaním ich živil pasívny príjem z vybudovaných affiliate marketingových webových stránok. Takých cestovateľov nie je tak veľa. Väčšina nomádov pracuje na skoro každodennej báze. Zvyčajne niekoľko hodín, tri alebo štyri dni v týždni. Pokúste sa získať si klientelu skôr ako vycestujete a začnite sa živoť prostredníctvom internetu skôr ako všetko predáte. Budú sa vám ľahšie prekonávať prvé neúspechy a vychytáte nedokonalosti svojho internetového podnikania ešte z pohodlia domova.

Nebuďte konzervatívny, pozerajte sa za hranice svojich možností

Online marketéri, copywriteri, webdizajnéri – to sú typické povolania digitálnych nomádov. Neláka vás to? Nič sa nedeje. Nejde o jediné profesie, ktoré sa uživia na internete. Buďte kreatívny. Napríklad sa môžete živoť ako osobný tréner a konzultácie robíte prostredníctvom skype. Ak viete kresliť, môžete maľovať karikatúry z fotografii a zasielať ich v digitálnej podobe klientom. Nech viete čokoľvek, vždy sa dá nájsť spôsob ako to speňažiť prostredníctvom internetu.

pixabay.com
pixabay.com

Náklady spojené s digitálnym nomádstvom

Financie. Večný problém. Predovšetkým pre tých, ktorí ešte nevycestovali. Práve strach z nedostatku peňazí, odradí množstvo ľudí od cestovania a nomádstva. Ak žijete v niektorej z rozvinutých krajín je tento argument absolútne neopodstatnený. Po prvé, väčšina krajín vo svete je lacnejších ako tá, kde žijete. A po druhé, odpadnú vám výdavky na hypotéku, poistku, benzín, elektriku alebo plyn. To sú nemalé čiastky, ktoré každý mesiac ukrojujú z vášho rozpočtu. Na mnohých miestach po svete vyžijete z 1000 € na mesiac bezproblémov dvaja. Nakoniec zistíte, že život digitálneho nomáda je oveľa menej nákladný ako tradičné bývanie.

zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre