Chirurgovia počas operácie použili Apple Vision Pro – nazývajú to veľký krok vpred

84

Chirurgovia v Spojenom kráľovstve prvýkrát použili nové okuliare virtuálnej reality od spoločnosti Apple na pomoc pri operácii. Tím v súkromnej nemocnici Cromwell Hospital v Londýne použil headset Vision Pro v hodnote 2 700 libier na opravu chrbtice mužského pacienta. Zdravotná sestra pracujúca spolu s chirurgom mala na sebe zariadenie, ktoré jej pomáhalo pri príprave, sledovaní postupu a výbere správnych nástrojov. Zariadenie im umožňovalo vidieť skutočný svet, ale s rozšírenou realitou.

 

Momentálne začalo prebiehať rokovanie s americkou firmou Exex, ktorá stojí za softvérom AI, aby ho potenciálne začali používať. Operácia, ktorú vykonal chirurg Syed Aftab, prichádza v čase, keď minister financií, Jeremy Hunt, minulý týždeň vyzval, aby zdravotníctvo prijalo umelú inteligenciu.

Minister vo svojom rozpočtovom prejave uviedol, že vloží miliardy do modernizácie IT systémov v snahe zvýšiť produktivitu a znížiť neefektívnosť. Apple Vision Pro tu zatiaľ nie je k dispozícii. V USA stojí 3 500 dolárov a bol navrhnutý na vytvorenie neuveriteľného zážitku pri hraní počítačových hier alebo sledovaní filmov.

Suvi Verho, vedúca sestra v Londýnskej nezávislej nemocnici, uviedla, že táto technológia „mení pravidlá hry“, a dodala: „Eliminuje ľudské chyby, odstraňuje dohady a dodáva vám to istotu pri operácii.“

spatnz/youtube

Základný softvér s umelou inteligenciou si tiež zaznamenáva každú fázu operácie a v budúcnosti bude merať, ako dobre dopadla v porovnaní s podobnými zákrokmi, ktoré vykonali iní chirurgovia.

Chirurg Aftab uviedol, že softvér má schopnosť premeniť zdravotnú sestru, s ktorou nikdy nepracoval – čo je bežný jav – na niekoho s desaťročnou praxou. Dodal, že táto technológia posilní jeho operačný tím na ekvivalent posádky v boxoch Formuly 1: „To je tá myšlienka – nezáleží na tom, či ste nikdy v živote neboli v boxoch. Stačí si nasadiť slúchadlá. V našom prípade Apple Vision Pro.“

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre