Chlapík prešiel rôznymi štýlmi umenia a má na konte aj veľké diela. Takéto obrazy vytvára dnes

497

Jason Anderson z anglického Dorsetu začal svoju umeleckú kariéru na reštaurátorských projektoch, ako sú katedrály York Minster, Gloucester a Wells. Tieto slávne historické katedrály sa môžu pochváliť niektorými z najzložitejších a najkrajších farebných skiel na svete, a to aj vďaka nemu. Teraz sa však vydal trochu inou cestou a opäť veľmi zaujímavou i úspešnou.

„Odišiel som zo školy a začal svoju umeleckú kariéru ako umelec tvoriaci na farebné sklo. V tomto odvetví som pôsobil päť rokov,“ vysvetlil Jason. „Reštaurátorské práce ma prinútili experimentovať s mnohými štýlmi, zatiaľ čo konštrukčné práce ma naučili skladať predmet okolo sklenených tabúľ. Celá moja umelecká cesta mala obrovský vplyv na spôsob, akým vidím veci dnes,“ dodal.

Postupne sa zamiloval do životného prostredia a prírody. Taktiež mu bolo potešením, keď mohol sledovať celý svoj návrh akvarelu až po nainštalované okno kostola, ktorým preniká svetlo. „Začal som maľovať paletovým nožom, pretože milujem textúry a tvary, ktoré vytvára. Zistil som (spolu s impresionistami), že ak sú farby a tóny správne zvolené, forma nie je taká dôležitá – mozog vyplní medzery.“ Vytvára to dva zážitky – z diaľky je to scéna, no zblízka je to všetko o tvaroch a farbách. Zvýšená textúra podnecuje mozog, aby si myslel, že tieto oblasti sú bližšie – čo dodáva hĺbku a perspektívu. V skutočnosti ide o techniku, ktorú Rembrandtov študent (Samuel van Hoogstraten) nazval „zreteľnou a vnímavou“.

Nuž, teraz si už len pozrite jeho tvorbu:

Foto, Zdroj: Boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre