Chorvátsko chystá nový projekt. Obľúbené ostrovy spojí podmorský tunel

4820

Chorvátsko prichádza s novinkou, ktorej sa potešia najmä dovolenkári. Plánuje vybudovať prvý podmorský tunel, ktorý ma spojiť obľúbené chorvátske ostrovy – Brač a Šoltu.

Zdroj: Mapy

Prvý podmorský tunel v Chorvátsku by mal byť súčasťou projektu národnej cestnej siete, ktorá sa má začať stavať už čoskoro. Tunel by mal mať približne 900 metrov a hĺbka mora nad tunelom by mala byť od 12 do 15 metrov, aby sa tadiaľ mohli naďalej plaviť aj tie najväčšie lode. Vstupy do tunela by podľa plánu mali byť v oblasti Livka na ostrove Šolta a pri obci Milna na ostrove Brač.

Zdroj: wallpaperflare

Tento nový projekt však nepotešil každého. Myšlienku podmorského tunela kritizujú najmä obyvatelia ostrova Brač. Myslia si, že kvôli nemu ostrovy stratia svoje čaro a výhody sú predovšetkým na strane Šolty, ktorá by tak získala jednoduchý prístup k letisku Brač a do celého sveta.

Výstavba tunela by mala trvať dva až tri roky. Ako túto novinku hodnotíte vy? Využili by ste túto dopravnú trasu?

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre