Chorvátsko prichádza s novinkou, ktorá poteší cestujúcich. Pozrite sa, aká zmena nás čaká

7956

Cestovanie autom do Chorvátska bude čoskoro iné. Krajina prichádza s novinkou, ktorá poteší nejedného cestujúceho. Spúšťa jeden z najväčších dopravných projektov vo svojej histórii. V našom článku sa dozviete o akú výraznú zmenu pôjde. 

spencer davis fWtJvFqyUQQ unsplash
Zdroj: unsplash

Kým doteraz sme museli prechádzať spoplatnenými mýtnymi bránami, čoskoro by sa mala situácia zmeniť. Nový elektronický systém na chorvátskych diaľniciach by mal byť zavedený do roku 2025 a cena tohto projektu sa má vyšplhať na 100 miliónov eur.

Účtovanie bude prebiehať prostredníctvom ENC zariadení, ktoré budú umiestnené priamo vo vozidle. Jednou z ďalších možnosti bude čítanie ŠPZ, ktorému bude predchádzať registrácia, kde sa šofér musí zaregistrovať a uviesť napríklad krajinu vydania ŠPZ alebo emisnú triedu vozidla či iné informácie.

ZDROJ

Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.