Čierna bariéra zastavuje turistov od fotenia ikonickej hory Fudži v Japonsku

269

Mesto Fujikawaguchiko čelí narastajúcim problémom kvôli turistom, ktorí masovo prichádzajú fotiť horu Fudži. Na zvládnutie nepríjemností spôsobených turistami sa mesto rozhodlo pre radikálne riešenie – inštaláciu obrovskej čiernej bariéry.

Problémy s turistami

Výhľad na horu Fudži z konkrétneho miesta pri obchode Lawson sa stal tak populárnym, že miestni obyvatelia začali trpieť rôznymi nepríjemnosťami. Turisti často prekračovali cestu bez ohľadu na dopravu, ignorovali dopravné svetlá a často vstupovali na súkromné pozemky. Tieto incidenty sa mnohokrát skončili volaním polície.

Zdroj: news.sky.com

 

Reakcia miestnych podnikateľov

Miestne podniky, ako napríklad zubná klinika Ibishi, sa sťažovali na nevhodné správanie turistov, ktorí zanechávali odpadky, fajčili na nevhodných miestach a dokonca sa správali hrubo voči zamestnancom kliniky. Títo turisti, často nekomunikujúci po japonsky, spôsobili miestnym obyvateľom a zamestnancom nemalé problémy.

Riešenie problému

Mesto sa preto rozhodlo nainštalovať 8 metrov vysokú a 20 metrov dlhú čiernu bariéru, ktorá má zabrániť turistom vo fotení z obľúbeného miesta. Toto opatrenie by malo zmierniť nárast turistov a zlepšiť život miestnym obyvateľom. Okrem toho, obchod Lawson, pred ktorým sa nachádza obľúbené fotomiesto, plánuje zamestnať súkromnú bezpečnostnú službu a nainštalovať viaceré nápisy žiadajúce turistov, aby sa správali ohľaduplne.

 

Zdroj: news.sky.com
Zdroj: news.sky.com

Iniciatíva mesta Fujikawaguchiko je príkladom rastúcej snahy obmedziť masový turizmus, ktorý narúša každodenný život miestnych obyvateľov. Zatiaľ čo turisti hľadajú najlepší záber, miestne komunity bojujú za zachovanie svojho pokojného prostredia.

Zdroj

Alžbeta Hrajnohová
Ahoj, som Betka. S vášňou pre umenie, písanie a vedomosti som sa rozhodla zdieľať svoje myšlienky a zážitky. Dúfam, že si moje články užijete rovnako, ako ja pri ich tvorbe. Príjemné čítanie!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre