Čile odmietlo miliardový ťažobný projekt, aby ochránili ohrozené tučniaky

467
Humboldt penguin fotografia
Foto od Dakiny

Čilská vláda odmietla obrovský miliardový projekt, ktorý mal vybudovať železnú baňu, aby ochránila životné prostredie v ktorom žijú ohrozené tučniaky.

Spoločnosť Andes Iron so sídlom v Čile mala v pláne vyťažiť milióny ton železa v regióne Coquimbo a taktiež tam chceli postaviť nový prístav.

Minister čilskej vlády sa vyjadril, že tento projekt neposkytuje dostatočné záruky ochrany životného prostredia. Coquimbo sa nachádza blízko ostrova, kde sa nachádza rezervácia, pre spomínané ohrozené tučniaky.

Táto oblasť je domovom pre 80% populácie tohto druhu tučniaka a samozrejme ďalších ohrozených druhov ako sú veľryby alebo morské vydry.

Minister životného prostredia sa vyjadril takto:

Pevne verím vo vývoj ale nemôže to byť na úkor nášho ekologického dedičstva. A už vôbec nie, ak to má ohrozovať životy a unikátne ekologické oblasti sveta.

Ťažobné spoločnosti majú v posledných rokoch v Čile ťažké časy s obstarávaním povolení. Je to hlavne kvôli rastúcemu záujmu verejnosti a politikov o ochranu životného prostredia.

 

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre