Čína čoskoro otvorí brány prvého zábavného parku sveta, ktorý vás prenesie do sveta Hunger Games a Twilightu

392

Hunger games alebo ako ich poznáte pod slovenským názvom „Hry o život“ i Twilight, sú knižné aj filmové hity. Obe z týchto počinov si získali obrovskú priazeň fanúšikov po celom svete, čo chcú využiť aj v Číne. Doteraz však nemali vlastné atrakcie, ktoré by vtiahli fanúšikov do ich sveta, no to sa čoskoro zmení.

V lete, presnejšie v júli, totiž otvoria prvý zábavný park na svete tohto zamerania práve v čínskom meste Zhuhai. Tento plán zrealizuje filmová spoločnosť Lionsgate Movie World. Vo vnútri zábavného parku budú môcť návštevníci napr. virtuálne jazdiť na motorke rovnakej, ako mal Jacob v Twilighte, alebo môžu okúsiť rovnaké vlasy, make-up či manikúru priamo v priestoroch vizuálne rovnakého Kapitolu, aký ste videli aj v Hunger Games.

Foto od youtube

„Vytvorili sme zážitky, ktoré sú pohlcujúce, rozprávajú príbehy a sú zároveň aj ekologické,“ povedal Jenefer Brown, viceprezident Global Live and Location Based Entertainment v Lionsgate. „Je to zmes všetkých najmodernejších atrakcií, ktoré v zábavnej časti tohto jedinečného parku nájdete.“ Fanúšikovia Twilightu si môžu vyskúšať Bellinu cestu, ktorou je vnútorná jazda, kde uvidíte zvýraznené kľúčové momenty zo seriálu, vrátane vzťahu Belly s Edwardom. Fanúšikovia Hunger Games zas budú môcť jazdiť na 3D simulátore po uliciach sveta totožného s tým, ktorý ste videli vo filme. Tematické reštaurácie zas ponoria hostí do jedinečných vizuálov (a vkusu) franšízy.

Pre vytvorenie zábavného parku bolo zvolené mesto Zhuhai z dôvodu, že sa nachádza veľmi blízko oblasti Makau, ktorá je častokrát označovaná ako „čínske Las Vegas“. Predstavitelia a realizátori tohto nápadu očakávajú, že do konca roka po jeho otvorení privíta zábavný park minimálne 1,5 milióna návštevníkov.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre