Čína sa rozhodla zachovať zeleň v krajine a chce k tomu povolať členov vlastnej armády a polície

367

Čína sa rozhodla pre naozaj zvláštny krok. Do budúcnosti si stanovila jasné ciele a pre ich dosiahnutie chcú spraviť všetko. Rozhodli sa, že musia zachovať v krajine zeleň a začali robiť prvé kroky. K tomuto im má pomôcť ich armáda a tiež policajti.

Viac ako 60 000 čínskych vojakov a vojenských pracovníkov preberá prekvapujúcu novú iniciatívu do vlastných rúk: budú vysádzať stromy.

china soldier fotografia
Foto od Photographing Travis

Podľa Asia Times, ústredná vojenská komisia v krajine oznámila, že bude presúvať členov armády a niektorých ozbrojených policajných úradníkov do vnútrozemia, zo svojich terajších pozícií pozdĺž celej severnej hranice. Chcú tým dosiahnuť to, aby mohli byť preradení na nevojenské úlohy – napríklad vysádzanie stromov.

S cieľom ďalej presadzovať opätovné zalesňovanie krajiny plánuje Čína v roku 2018 vysadiť najmenej 84 000 km² stromov. To je zhruba veľkosť Írska.

forest in china fotografia
Foto od the measure of mike

Dúfajú, že obnovia zalesnené oblasti krajiny na približne 23% ich pôdy – o 2% viac ako to je v súčasnosti.

Asia Times ďalej tvrdí, že členovia vojenských fór vysvetlili ľuďom online , že – keďže sú stále schopní udržať svoje súčasné pozície – sú z toho vojaci nadšení, že sa presťahujú od nepríjemných ľadových severných teplôt do teplejšieho prostredia, ktoré im ponúka vnútrozemie.

Zdroj: goodnewsnetwork

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre