Čo sa deje s Kate Middleton? Toto všetko sa podarilo zistiť o princezninom záhadnom zmiznutí z verejného priestoru

395

42-ročná Kate Middleton sa vo všeobecnosti drží mimo pozornosti verejnosti, odkedy priznala, že rodinný portrét, ktorý zverejnila 10. marca, bol digitálne upravený. Video, ktoré kolovalo 18. marca, zrejme zobrazuje Kate a princa Williama na trhu počas víkendu. Na záberoch sa princezná usmievala, oblečená v čiernych legínach a mikine, keď kráľovský pár niesol nákupné tašky. Kensingtonský palác sa k videu odmietol vyjadriť.

Podľa paláca si Kate dávala dlhšiu prestávku od verejných vystúpení, pretože sa zotavovala z operácie brucha, ktorú podstúpila v januári. Pozoruhodné je, že Kate dokonca chýbala na tohtoročnom sprievode na Deň svätého Patrika v anglickom Aldershote, ktorý za žiadnych okolností nevymeškala počas minulých rokov.

Tesscharlotte/wikimediacommons

Jej manžel medzitým plnil kráľovské záväzky, vrátane nedávnej návštevy mládežníckeho centra a vystúpenia na udeľovaní cien Diana Legacy 14. marca.

Redaktorka Sunday Times royals napísala, že priatelia Williama a Kate uviedli, že pár dúfal a očakával, že žiadosť o súkromie bude rešpektovaná počas celého obdobia jej zotavovania.

Noviny naznačili, že princezná sa na verejnosti opäť ukáže až v polovici apríla, čo bude po veľkonočných prázdninách detí v škole. Rovnako aj Kensingtonský palác vo vyhlásení uviedol, že Kate sa pravdepodobne vráti k verejným povinnostiam až po Veľkej noci.

 

Aký druh operácie podstúpila Kate Middletonová?

Princezná podstúpila 16. januára plánovanú operáciu brucha a údajne zotavovanie zvláda veľmi dore, uviedol vo februári kráľovský hovorca. Palác neuviedol žiadne podrobnosti o operácii, ale kráľovský hovorca potvrdil, že stav, ktorý viedol k zákroku, nemal nič spoločné s rakovinou.

Princezná strávila 13 dní v nemocnici v Londýne, potom sa vrátila domov, aby pokračovala v zotavovaní v pohodlí domova. Kensingtonský palác vo vyhlásení z 29. januára uviedol, že Kate robí sa darí veľmi dobre.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa The Prince and Princess of Wales (@princeandprincessofwales)

 

„Princ a princezná chcú veľmi poďakovať celému tímu londýnskej kliniky, hlavne oddanému ošetrovateľskému personálu, za starostlivosť, ktorú im poskytli,“ pokračovalo vyhlásenie. „Rodina z Walesu veľmi pekne ďakuje za želania k skorému uzdraveniu, ktoré dostala z celého sveta.“

 

Kde je Kate Middleton?

Dlhodobá neprítomnosť Kate na verejnosti vyvolala nepodložené internetové fámy o jej zdraví a mieste pobytu. 29. februára Kensingtonský palác pripomenul verejnosti, že princeznina dlhá prestávka od verejných kráľovských povinností bola vopred naplánovaná a oznámená.

„Kensingtonský palác v januári jasne uviedol časový harmonogram princezninho zotavovania a budeme poskytovať len významné aktualizácie,“ uviedol hovorca princeznej.

To však nezabránilo tomu, aby sa na internete šírili klebety. V posledných týždňoch sa na sociálnych sieťach vynárajú stále nové nepodložené konšpiračné teórie, podľa ktorých je Kate nezvestná, prípadne podstúpila tajný kozmetický zákrok.

Tieto špekulácie o princeznej nabrali obrátky začiatkom marca, keď  na britský Deň matiek zverejnila fotografiu seba a svojich detí: „Ďakujem vám za vaše milé priania a nepretržitú podporu počas posledných dvoch mesiacov. Prajem všetkým šťastný Deň matiek,“ znel popis fotografie.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa The Prince and Princess of Wales (@princeandprincessofwales)

 

Krátko po zverejnení tohto príspevku vydalo niekoľko popredných fotografických agentúr upozornenie, pretože fotka vyzerala byť digitálne upravená. Aj keď sa profesionálne fotografie často upravujú efektami ako napríklad jas farieb a kontrast, táto fotka vyzerala byť upravená viacerými spôsobmi, a preto porušila zásady spravodajských služieb. Na fotografii bola údajne nezrovnalosť v zarovnaní ľavej ruky princeznej Charlotte.

Kate sa potom na sociálnej sieti zrejme osobne vyjadrila ku úprave fotografie: „Ako mnohí amatérski fotografi, aj ja občas experimentujem s úpravami. Chcem som sa ospravedlniť za zmätok, ktorý spôsobila rodinná fotografia, ktorú sme včera zdieľali. Dúfam, že ste všetci mali veľmi šťastný Deň matiek. C.“

 

 

Čo sa teda deje s Kate Middleton?

Podľa Kensingtonského paláca sa princezná podľa plánu na niekoľko mesiacov stiahla z verejných povinností, aby sa zotavila z operácie brucha. Posledný krát bola verejne videná 25. decembra, na ceste do kostola. Hoci sa od decembra na kráľovskej verejnosti neobjavila, od operácie, ktorá prebehlav januári, ju bolo možné vidieť na niekoľkých neoficiálnych fotografiách.

Dňa 4. marca fotograf urobil fotografie, na ktorých to vyzerá tak, že Kate jazdí v SUV, ktoré šoféruje jej matka Carole Middleton, neďaleko Windsorského zámku.

7NEWS Australia/youtube

Ďalší týždeň sa objavila nová fotografia, na ktorej sa William a Kate vezú spolu na zadnom sedadle Range Roveru. Kensingtonský palác uviedol, že princ a princezná boli na ceste na súkromné stretnutie.

Táto fotografia sa objavila len niekoľko hodín po tom, čo sa Kate ospravedlnila za „zmätok“ okolo jej upravenej rodinnej fotografie. Netrvalo dlho a na internete sa objavili fámy, že aj fotografia Kate a Williama z Range Roveru bola digitálne upravená.

7NEWS Australia/youtube

Agentúra, ktorá fotografiu urobila, to vo vyhlásení z 12. marca poprela. Uviedli, že fotografia nebola digitálne upravená, okrem drobných kozmetických úprav.

Napriek tomu na internete naďalej kolujú nepodložené konšpiračné teórie o princezninej súčasnej situácii. Mnoho ľudí tvrdí, že na neoficiálnych fotkách, ktoré vznikli po princezninej operácii, ju nahradila dvojníčka. Všímajú si rozdiely medzi údajnou Kate z fotografie a skutočnou Kate. Vyššie lícne kosti, iné oči, iný úsmev, fakt, že po operácii brucha nesie ťažkú tašku. Niektorí dokonca tvrdia, že fotka bola urobená pomocou AI.

Zdroj 1, Zdroj 2

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre