11 nie celkom známych európskych destinácií, v ktorých sa vyhnete hŕbam turistov

1653

Preplnené ulice, dlhé rady a horibilné sumy idú, bohužiaľ, ruka v ruke so známymi turistickými destináciami. Existuje však mnoho nádherných miest, ktoré sú rovnako, ak nie ja viac, krásne ako napríklad Benátky, Londýn a Paríž. Vedeli ste napríklad, že Portugalsko má vlastné Benátky, nazývané Aveiro?

1. Aveiro, Portugalsko

Všetci vieme, aké sú Benátky nádherné, málo ľudí však vie o kráse Aveira – portugalských Benátok. Toto úžasné mesto na vode je plné farebných domčekov. Aj tu sa môžete cez mesto voziť na gondolách a výhodou je, že nebudú všade zavadzať hŕby ľudí.

2. Pacentro, Taliansko

Dedinka leží na kopci v regióne Abruzzo a je jednou z najzachovalejších stredovekých miest v Taliansku. Bola nominovaná za jednu z najkrajších dedín v krajine a chápeme prečo. Kľukaté uličky a kamenné domčeky poskytujú neobyčajný zážitok.

3. Carcassone, Francúzsko

Tento poklad nájdete ležať na juhu Francúzska v regióne Aude. Je to vlastne stará pevnosť, v ktorej sa nachádza mestečko. Je obklopené nekonečnými vinicami a vnútri pevnosti nájdete čarovné reštaurácie a bary.

4. Durham, Anglicko

durham photo
Photo by alh1

Toto historické univerzitné mesto je skvelý spôsob, ako zažiť skutočné Anglicko, ale bez preplnených ulíc a vysokých cien. Má všetko, čo potrebujete – od zámkov až po rozprávkové čajovne. Okrem toho sa tu točili scény z Harryho Pottera, takže ak ste fanúšik, pridajte si Durham do zoznamu.

5. Split, Chorvátsko

Split je skvelou voľbou, ak chcete utiecť kopám turistov. Toto pobrežné mestečko pripomína Španielske pobrežie, môžete si užiť život v meste a zároveň si oddýchnuť na pláži a v zátokách.

6. Mont Saint Michel, Francúzsko

Na tomto ostrovčeku v Normandii zažijete skutočnú rozprávku. Nachádza sa 2 kilometre od pevniny a spája ho s ňou most pre autá a chodcov. Je to jedno z najlepšie strážených tajomstiev Francúzov, kde si môžete užiť čarovné výhľady a romantické prechádzky uličkami.

7. Nisyros, Grécko

Problémom mnohých gréckych ostrovov je, že bývajú preplnené. Preto ak sa tomu chcete vyhnúť, neodporúčame predražený Mykonos a Santorini, ale Nisyros. Užijete si tam rovnako ako na spomínaných ostrovoch, len s väčším kľudom.

8. Talin, Estónsko

Hlavné mesto Estónska si napriek jeho kráse a charizme takmer nikto nevšíma. Preto je dobrou voľbou, ak si chcete od ľudí trošku oddýchnuť. Môžete preskúmať jeho historické centrum a oddýchnuť si pri pobreží Baltského mora.

9. Óbidos, Portugalsko

Ak hľadáte tiché miesto, ktoré vám poskytne autentický zážitok portugalskej kultúry, práve ste ho našli. Populácia tejto stredovekej dedinky je nízka, preto si môžete v pokoji užívať prechádzky pomedzi domčeky, ktoré akoby zastali v čase.

10. Perast, Montenegro

Napriek idylickej prírode sa toto mestečko nejak vytratilo z turistických radarov. Neďaleko leží známejší Kotor, no Perast je lepšou voľbou, ak chcete utiecť pred množstvom turistov. Bezpochyby patrí k najfotogenickejším miestam v Montenegre.

11. Cuenca, Španielsko

Španielsko má mnoho neuveriteľných miest, Cuenca sa však svojou krásou a tým, že ju nenavštevuje veľa turistov, vyníma. Nachádza sa na útese, z ktorého “visia” domy.

Zdroj

Foto: Brightside

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre