Kúzlo transformácie: Z vyradených predmetov vytvára nádherné diela

2127

Kreativitu človek často čerpá z nečakaných zdrojov. Dôkazom je aj britská umelkyňa Ann Carrington, ktorá mení starý riad na nádherné kvetinové diela. Nielenže je jej tvorba ekologická, keďže využíva staré predmety, ale poukazuje aj na krásu všednosti.

metal flower bouquets ann carrington 1
Zdroj: Ann Carrington
metal flower bouquets ann carrington 2
Zdroj: Ann Carrington
metal flower bouquets ann carrington 3
Zdroj: Ann Carrington

Jej prístup je založený na využívaní nielen vyradených, ale aj po istej dobe objavených predmetov, pričom často vo väčšom počte. Každý jeden má hlboký význam a Ann sa ich snaží dešifrovať. Aj obyčajné predmety, ako príbor, drôt, špendlík alebo štetec majú svoj vlastný príbeh. Umelkyňa ich premieňa na sochy, ktoré umožňujú ľuďom vytvárať im nové významy. Ako? Tým, že ich preskupuje, deformuje alebo celkom mení ich tvar či polohu.

metal flower bouquets ann carrington 4
Zdroj: Ann Carrington
metal flower bouquets ann carrington 7
Zdroj: Ann Carrington
metal flower bouquets ann carrington 9
Zdroj: Ann Carrington

Premenou vyradených bežných predmetov nám umelkyňa ukazuje neobmedzený potenciál umenia. Vďaka jej jedinečnej vízii a zručnému spracovaniu slúžia tieto diela ako silné pripomienka sily umenia a dôležitosti nájsť krásu aj v obyčajných veciach.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.