Austrálsky cyklista vytvára prostredníctvom fitness aplikácie digitálne kresby

401

Umenie má neuveriteľne veľa podôb, no len málokomu by napadlo naň využiť fitness aplikáciu na mapovanie pohybu. Austrálsky cyklista, Pete Stokes, vytvára úžasné “kresby” prostredníctvom aplikácie Strava. Aj keď nie je navrhnutá na tvorbu umenia, veľa používateľov odhalilo tento jej skrytý potenciál, vrátane Stokesa.

Strava zaznamenáva pohyb cyklistov a bežcov a môžu si prostredníctvom nej značiť na mape trate, ktoré absolvovali. Stokes si uvedomil, že vďaka tejto funkcii môže nakresliť čokoľvek – a presne takto začala jeho cesta digitálneho umenia, ktorá si získala množstvo fanúšikov.

45-ročný cyklista jazdí stovky míľ v Adelaide, aby vytvoril kresby rôzneho druhu. Medzi jeho najpôsobivejšie diela patrí drak, ktorého kreslil 3 dni v kopcoch severovýchodnej Tasmánie. Nemožno nespomenúť kresbu známeho albumu Nirvany Nevermind.

Ďalšie kresby nájdete na jeho Instagrame.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre