10 „divných faktov“ o svete, o ktorých ste pravdepodobne netušili

1233

Svet je ohromné miesto. Hovorí sa, že každý deň je príležitosťou naučiť sa niečo nové. Avšak, v každodennom uponáhľanom živote niekedy prehliadame zaujímavé fakty. Preto sme si dnes pre Vás pripravili porciu bizarných faktov z rôznych segmentov.

1

V roku 1970 istý homosexuál objavil medzeru v zákone Minnesoty, podľa ktorej manželstvá homosexuálov neboli výslovne nezákonné, pokiaľ ich úradníci povolili. Potom si legálne zmenil meno z Jacka na Pat Lyn a oklamal úradníkov, aby si mysleli, že je žena – a úspešne získal povolenie na homosexuálne manželstvo.

two person walking on green grass field
Autor tejto fotografie je Stanley Dai

2

Reštaurácia „Chybných objednávok“ zamestnáva čašníkov s demenciou a nikdy neviete, čo dostanete.

person serving burger with pitcher of juice
Autor tejto fotografie je Bimo Luki

3

Výherca v lotérii na Jamajke si pri preberaní výhry v lotérii nasadil masku Vreskota, aby ho príbuzní nehľadali kvôli peniazom.

a white mask with a knife sticking out of it
Autor tejto fotografie je Mark Bishop

4

Daniel Radcliffe nosil šesť mesiacov tú istú špinavú čiapku a bundu, aby frustroval paparazzov, pretože fotky by vždy vyzerali staro a nedali by sa predať.

Zdroj: Gage Skidmore/Flickr

5

Bezdomovec v New Yorku si pravidelne objednával drahú večeru v reštaurácii a odmietal za ňu zaplatiť, aby ho poslali do väzenia, kde by dostal trikrát denne jedlo a čistú posteľ. Odmietal páchať ťažšie zločiny, aby nedostal dlhší trest.

man sleeping on bench in the middle of the street
Autor tejto fotografie je John Moeses Bauan

6

Ľudia, ktorí sú vo svojich vzťahoch skutočne šťastní, o tom zvyčajne nepíšu na sociálnych sieťach. Štúdie ukazujú, že niekto, kto sa na Facebooku neustále rozplýva nad svojím partnerom, súvisí s tým, ako veľmi si nie je istý vo svojom vzťahu – zatiaľ čo tí, ktorí sú istejší, trávia čas užívaním si svojho vzťahu namiesto toho, aby sa snažili presvedčiť ostatných ľudí a seba samých, akí sú šťastní.

man and woman dancing at center of trees
Autor tejto fotografie je Scott Broome

7

V roku 1721 bola škótka Maggie Dicksonová odsúdená na trest smrti obesením. Obesili ju, vyhlásili za mŕtvu, vložili do drevenej rakvy a odviezli na vozíku. Cestou na cintorín sa prebrala, zákon hovoril, že jej trest bol vykonaný, a žila ďalších 40 rokov známa ako polovične obesená Maggie.

a close up of a window with a rope attached to it
Autor tejto fotografie je Tamara Gore

8

Bill Gates raz počas prednášky TED o malárii vypustil do publika nádobu plnú komárov a vyhlásil, že nie je dôvod, aby túto skúsenosť mali len chudobní ľudia.

a close up of a mosquito on a white surface
Autor tejto fotografie je Rapha Wilde

9

Spoločnosť Ben and Jerry`s má v skutočnosti cintorín, kde pochováva všetky vyradené príchute.

ben and jerrys chocolate fudge brownie ice cream
Autor tejto fotografie je Hybrid Storytellers

10

V začiatkoch domácich počítačov, koncom 70. až začiatkom 80. rokov, sa v počítačových časopisoch objavovali zoznamy kódov, ktoré čitatelia celé hodiny vypisovali do svojho počítača, aby si mohli zahrať hru alebo mať konkrétny program.

turned off Macintosh monitor
Autor tejto fotografie je Jason Leung

Zdroj

Michaela Hric
Ahoj, volám sa Michaela. Veľmi rada čítam, cestujem, varím, no a samozrejme píšem. Prajem príjemné čítanie :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre