Do prestížnej súťaže vín prihlásili lacné víno zo supermarketu. Porota ho chválila a udelila mu zlatú medailu

4682

Poznáte prestížnu súťaž vín Gilbert et Gaillard? Známy belgický someliér Eric Boschman sa ju rozhodol preveriť v spolupráci s magazínom On n´est pas des pigeons. 

Zamieril do supermarketu s cieľom kúpiť lacné víno podradnej kvality. Vybral to najhoršie víno zo supermarketu v hodnote 2,50 €, aby dokázal, že aj také môže získať zlatú cenu v renomovanej medzinárodnej súťaži.

male customer holding bottle red wine close up
Zdroj: freepik

Eric vymyslel pre toto lacné víno nový názov – Le Château Colombier a príbeh o tom, že sa vyrába vo valónskej oblasti Côtes de Sambre a Meuse. Do súťaže bolo potrebné okrem vína poslať aj vstupný poplatok 50 eur a chemickú analýzu vína, ktorú museli sfalšovať, lebo nedosahovalo potrebné kvality. 

Okrem iného sa rozbehla aj marketingová kampaň. Eric prostredníctvom sociálnych sietí a medzi svojimi someliérskymi kolegami vychvaľoval víno a označil ho ako výnimočné. Porota nakoniec ohodnotila toto lacné víno, na ktorom si zvyčajne pochutnávajú belgickí bezdomovci, zlatou medailou. 

ZDROJ

Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.