Dôchodca zbiera cigaretové ohorky z ulíc už 3 mesiace a vytvára z nich takéto úžasné obrazy

547

Muž kedysi pracoval ako farmaceut, no dnes si užíva svoj dôchodok a našiel si zaujímavú záľubu. Jeho plány sú naozaj smelé, dúfa totiž, že raz si otvorí galériu plnú svojich vlastných umeleckých diel. Nie sú to však obyčajné obrazy, ale sú vytvorené z vyhodených cigaretových ohorkov, ktoré zbiera z ulíc Blackpoolu. Aj on chce prispieť k čistejšiemu prostrediu a spojiť príjemné s užitočným. No má viacero plánov.

Foto od youtube

Egyptský rodák Negweny El Assal zbiera počas cesty každý deň za posledné tri mesiace vyhodené ohorky z cigariet. Následne ich premieňa na mozaiky, ktoré aj zarámuje. Dúfa, že ich jedného dňa vystaví na Central Drive ako súčasť vzdelávacej iniciatívy, ktorá by možno presvedčila niektorých ľudí vzdať sa fajčenia. Tento projekt by tiež mohol pomôcť splniť nové a prísnejšie európske pravidlá týkajúce sa likvidácie cigaretových ohorkov, ktoré sú veľkým znečisťovateľom.

„Moja galéria by bola určená na výstavu mojich diel. Tiež chcem, aby sa ľudia naučili, čo všetko obsahuje cigareta a veľmi dúfam, že niektorých to aj presvedčí, aby nefajčili,“ povedal Newgeny. Verí, že jeho kampaň pomôže upratať ulice a do budúcna plánuje zadarmo poskytnúť 1 400 nástenných popolníkov, aby ľudia nehádzali tento odpad na zem. Za tri mesiace sa mu podarilo z ulíc vyzbierať až 120 000 kusov ohorkov. To všetko robí ako dobrovoľník a od ľudí dostáva pozitívnu odpoveď. Negweny uviedol, že si vybral Blackpool, pretože ten každoročne priťahuje milióny návštevníkov.

Foto od youtube

V budúcnosti budú musieť výrobcovia cigariet platiť za vyčistenie prostredia od cigaretových ohorkov a za informačné kampane. Muž tvrdí, že tabakové firmy by si však mali uvedomiť, že filtre sú vyrobené z plastu, ktorý je určený na jedno použitie. Navyše, tieto filtre sú veľmi nebezpečné pre zdravie ľudí, pretože obsahujú nebezpečné materiály. Je to veľmi dôležitá téma a vďaka takýmto ľuďom sa dostane viac do popredia.

Diela tohto muža sú naozaj vydarené. Tvorí obrazy, ktoré znázorňujú od lebky, cez pyramídy až po východ slnka a mnoho ďalšieho. Pri svojej práci využíva staré aj nové filtre.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre