Dolph Lundgren: Pozoruhodná cesta od chemického inžinierstva po Ivana Draga!

334

Niekedy v rámci hercov v Hollywoode kolujú reči o tom, že akční hrdinovia nie sú práve tí najinteligentnejší. Dolph Lundgren je však pravý opak tohto tvrdenia a má povesť jedného z najbystrejších mužov v hereckých kruhoch. Je o ňom známe, že má IQ 160. Prečítajte si jeho príbeh.

Dolph Lundgren sa narodil 3. novembra 1957 vo švédskom meste Štokholm. Už ako desaťročný sa začal venovať karate a v rokoch 1980 a 1981 sa v ňom stal Majster Európy. Pozoruhodná je aj jeho akademická kariéra. Študoval chemické inžinierstvo na Washington State University a Clemson University. Potom sa zapísal na Kráľovský technologický inštitút v Štokholme.Tam chemické inžinierstvo vyštudoval. Potom ešte dokonca absolvoval magisterské štúdium v ​​rámci výmenného programu s austrálskou univerzitou v Sydney.

Zdroj Gage Skidmore

Po skončení štúdií sa presťahoval do Bostonu. Niekedy v tomto období sa začala pomaly rozbiehať aj jeho herecká kariéra. Začínal vo výborných filmoch. Jeho debut bol v snímke James Bond: Vyhliadka na smrť (A View to a Kill), čo je Bondovka z roku 1985. Druhá úloha sa stala jednou z jeho najslávnejších, ak nie najslávnejšou. Zahral si boxera Ivana Draga vo filme Rocky IV (1985). Za zmienku určite stojí, že porazil až 5000 ďalších záujemcov o túto rolu.

Práve táto úloha mu otvorila cestu k ďalšej hereckej kariére, ktorá pretrváva až dodnes. Vtedy sa Lundgren rozhodol naplno zamerať na herectvo. Neskôr v interview Pre The Guardian priznal: „Zistil,som že život chemického inžiniera by bol menej uspokojujúci.“

Zdroj Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America

Momentálne má Dolph Lundgren 66 rokov a na svojom konte desiatky úspešných filmov. V roku 2023 s ním vyšli tri snímky, rovnaký počet by mal dosiahnuť aj v roku 2024. V rámci súkromného života je od roku 2023 druhýkrát ženatý. Z predošlého manželstva má dve dcéry Idu a Gretu.

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre