Dom v Taliansku za cenu kávy? Sicílska Sambuca ponúka nehnuteľnosti za 3 eurá

493

Sicílske mestečko Sambuca ponúka domy za symbolickú cenu 3 eurá, čím chce prilákať nových obyvateľov a oživiť svoj vidiecky región. Táto jedinečná ponuka prilákala záujemcov z celého sveta.

Nový život v Sambuce

Sicílske mestečko Sambuca sa rozhodlo pre netradičný krok, aby pritiahlo nových obyvateľov a oživilo svoj región. Mesto ponúka domy za symbolickú cenu 3 eurá, čo je menej než cena kávy. Tento krok má za cieľ bojovať proti úbytku obyvateľstva a obnoviť opustené nehnuteľnosti.

Zdroj: edition.cnn.com

Záujem z celého sveta

Po zverejnení ponuky sa do Sambuky začali hrnúť záujemcovia z celého sveta. Mesto prijalo stovky žiadostí od ľudí, ktorí vidia v tejto ponuke príležitosť na nový začiatok v malebnom prostredí sicílskeho vidieka. Každý, kto si kúpi dom za 3 eurá, sa však zaviaže k jeho renovácii do troch rokov.

Zdroj: edition.cnn.com

Podmienky ponuky

Záujemcovia musia splniť určité podmienky, aby si mohli zakúpiť nehnuteľnosť za takú nízku cenu. Hlavnou podmienkou je záväzok k renovácii domu v hodnote minimálne 15 000 eur do troch rokov. Okrem toho musia záujemcovia zložiť zálohu vo výške 5 000 eur, ktorá bude vrátená po dokončení rekonštrukcie.

Zdroj: edition.cnn.com

Oživenie miestnej komunity

Starosta Sambuky, Leonardo Ciaccio, verí, že táto ponuka pomôže oživiť miestnu komunitu a prinesie nový život do mestečka. „Chceme dať ľuďom príležitosť na nový začiatok a zároveň zachovať našu dedinu,“ povedal starosta.

Zdroj

Alžbeta Hrajnohová
Ahoj, som Betka. S vášňou pre umenie, písanie a vedomosti som sa rozhodla zdieľať svoje myšlienky a zážitky. Dúfam, že si moje články užijete rovnako, ako ja pri ich tvorbe. Príjemné čítanie!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre