Dovolenka v iglú – ako to skutočne prebieha?

421

Vonku nám leto dokazuje, že ešte nepovedalo svoje posledné slovo. Ak ale vaše myšlienky už teraz smerujú k zimnej dovolenke, prinášame vám tip ako si ju okoreniť.

Pobyt v iglú bude zážitkom na celý život. Dokonca za ním nemusíte cestovať ani tak ďaleko. Iglú na prespanie nájdete v rakúskej dedinke Kühtai, ktorá sa nachádza približne 40 minút cesty autom od Innsbucku v Tirolských Alpách.

pixabay.com
pixabay.com

Aké je to spať v iglú v alpských horách?

Oveľa chladnejšie a oveľa teplejšie ako si dokážete predstaviť. Potom ako celý deň strávite vonku v teplotách pod nulou, vás bude čakať teplá a komfortná posteľ v iglú.

Grant Martin, lonelyplanet.com
Grant Martin, lonelyplanet.com

K pobytu v iglú dostanete spacák a fleecovú podložku. Spací vak je natoľko teplý, že vám na spanie už stačí iba jedna vrstva oblečenia. Ak sa oblečiete viac, môže sa stať, že sa budete potiť, čo vás v konečnom dôsledku bude chladiť. Svoj spací vak si uložíte na viacero vrstiev, ktoré zvyšujú komfort vášho spánku. Základ tvorí drevený rošt s matracom a viacero vrstiev ovčej vlny.

Grant Martin, lonelyplanet.com
Grant Martin, lonelyplanet.com

Nesmiete zabudnúť na fakt, že mimo vašej postele je všade zima. Do kúpeľne, jedálne alebo baru prechádzate cez mínusové teploty. Určite sa vždy oblečte do teplého zimného oblečenia. Svojmu metabolizmu pomôžete, ak sa pred pobytom najete teplého a výdatného jedla, ktoré vám pomôže udržať svoje telo v pohode.

Voľnočasové aktivity

Okrem ubytovania môžete využiť aj niektorú z aktivít, ktorú komplex ponúka. Najčastejšie je v ponuke bežkovanie, turistika so snežnicami alebo jazda so psím záprahom.

V dedinke nájdete aj bar vytesaný do ľadu a najlepšie, čo môžete urobiť, je dať si pohár dobrého vareného vína. Výborne zahreje celé telo. Nevypite ho veľa, lebo sa vám môže stať, že budete musieť často opúšťať teplú posteľ a v mraze behať na toaletu. To by nemuselo byť príjemné.

Jediné miesto na zohriatie je krytá kúpeľňa, v ktorej si môžete dopriať horúcu sprchu. Naštastie pre slabšie povahy v blízkosti sa nachádza hotel, kde si môžu dopriať výdatné raňajky a ohriať sa. Cena za ubytovanie na noc sa pohybuje okolo 120 €.

Grant Martin, lonelyplanet.com
Grant Martin, lonelyplanet.com

S najväčšou pravdepodobnosťou budete potrebovať peniaze v hotovosti. Môže sa stať, že v budove z ľadu nebude fungovať platba kartou alebo nebude vôbec k dispozícii.

zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
lbosob
8. septembra 2016 17:09

Podobné máme na Donovaloch cez zimu.