Bratov zatkli za bizarný podvod s umením, ktorý vás šokuje a rozosmeje zároveň

208

Svet umenia je plný fascinujúcich príbehov a obchodov, ktoré niekedy končia veľmi nečakane. Niektoré z týchto príbehov zahŕňajú podvody, ktoré sú tak prešpekulované, že by mohli byť námetom na film.

Zdroj jean louis mazieres

V roku 2014 sa dvaja bratia z Francúzska rozhodli predať falošný obraz pripisovaný slávnemu španielskemu maliarovi Francisco de Goya za ohromujúcich 1,5 milióna eur. Kupca našli v Monaku a obchod prebehol hladko, peniaze boli predané v hotovosti. Avšak, až neskôr zistili, že aj oni boli oklamaní – kupec im zaplatil falošnými bankovkami.

Tento dvojitý podvod je pozoruhodný nielen svojou iróniou, ale aj sofistikovanosťou oboch strán. Bratia, ktorí sa snažili podviesť zberateľa umenia, boli sami obeťami ešte väčšieho podvodu. Celý prípad vyvolal široký záujem verejnosti a bol predmetom vyšetrovania políciou, ktorá sa snažila odhaliť organizátorov tejto zložitej operácie.

Tento prípad poukázal na zraniteľnosť trhu s umením, kde aj skúsení obchodníci môžu byť oklamaní. Dôverčivosť a túžba po rýchlych peniazoch viedli k situácii, kde obaja podvodníci skončili s prázdnymi rukami. Tento príbeh je varovaním pre všetkých, ktorí sa pohybujú v oblasti vysokohodnotných obchodov a umenia, že opatrnosť a overovanie pravosti sú kľúčové.

Zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre