Herec Dwayne Johnson: Toto je 15 najlepších filmov The Rocka!

5025

Dwayne Johnson je 51-ročný americký herec, ktorého mnohí poznajú pod prezývkou The Rock (Skala). Rodák z Kalifornie začínal ako wrestler a v tomto športe získal obrovský počet úspechov a uznanie od fanúšikov. Neskôr presedlal na hereckú a producentskú kariéru. Toto je podľa nás 15 jeho najlepších filmov.

1 – Súboj s rodinou

Známy zahraničný web Rotten Tomatoes dal na prvé miesto jeho najlepších filmov animovanú rozprávku Vaiana. My sme sa však rozhodli do tohto rebríčka zaradiť len tie filmy, v ktorých Dwayne Johnson skutočne hral a nielen ich iba daboval. Súboj s rodinou je komédia z roku 2019, ktorá je však radená aj do žánrov športové filmy, životopisné a dráma. Určite je dôležité spomenúť, že v tejto snímke nehral The Rock hlavnú postavu, ale len jednu z vedľajších.

Foto „Dwayne Johnson“ od Eva Rinaldi Celebrity Photographer.

2 – Séria Rýchlo a zbesilo

Ešte raz spomenieme Rotten Tomatoes. Oni dali do svojho rebríčka každý z filmov tejto série zvlášť a najvyššie sa umiestnila siedma časť. Dwayne Johnson má však na konte toľko výborných filmov, že my dávame sériu Rýchlo a zbesilo na jednu priečku. Dwayne sa objavil v Rýchlo a zbesilo 5, 6, 7 a 8.

Foto „Dwayne ‚The Rock‘ Johnson 2009 by David Shankbone“ od david_shankbone.

3 – Fízli zo zálohy

Fízli zo zálohy, v čestine film známy ako Benga v záloze, je komédia z roku 2010. Aj tu stvárnil Dwayne len jednu z vedľajších postáv, ale spolu s ním si tu zahrali známe mená ako Mark Wahlberg, Will Ferrell, Eva Mendes alebo Samuel L. Jackson.

Foto „Dwayne ‚The Rock‘ Johnson“ od Nathan Congleton.

4 – Jumanji: Vitajte v džungli

V tejto snímke si už Dwayne zahral hlavnú postavu a veľmi úspešne. Dobrodružná komédia z roku 2017 nadväzuje na kultový film Jumanji z roku 1995. The Rock sa objavil aj v pokračovaní Jumanji: Ďalší level v roku 2019, ale prvá časť bola jednoznačne úspešnejšia a dodnes sa radí k najobľúbenejším filmom z posledných rokov.

5 – Vitajte v džungli

Akčný dobrodružný film z roku 2003, v anglickom origináli The Rundown. Nepatrí medzi komerčne najznámejšie Dwaynove filmy, ale je vysoko hodnotený na mnohých weboch. Bývalý športovec si tu zahral hlavnú postavu, sekundoval mu herec menom Sean William Scott, ktorého mnohí poznajú ako Stiflera zo série Prci, prci, prcičky.

6 – Práskač

V americkom origináli Snitch, u nás známy pod návzom Práskač. Ide o kriminálnu drámu s prvkami thrileru, ktorá sa natáčala v USA aj v Spojených arabských emirátoch. Do kín vyšiel film v roku 2013. Dwayne tu hral hlavnú postavu a práve tento počin nájdete asi v každom rebríčku s jeho najlepšími filmami.

7 – Expedícia: Džungla

Po Jumanji a Rundown už tretí film v tomto rebríčku, ktorý sa (aspoň čiastočne) odohráva v džungli. Táto snímka je relatívnou novinkou, vyšla v roku 2021. Je radená do kategórii akčný film, dobrodružný, komédia, rodinný a fantasy. Hlavnú postavu okrem Dwaynea stvárnila krásna herečka Emily Blunt.

Foto „153081_TH021033“ od Walt Disney Television.

8 – Pot a krv

Pot a krv je akčná krimi-komédia z roku 2013. Patrí medzi najpopulárnejšie filmy poslednej dekády a Dwayne tu skvele stvárnil jednu z hlavných postáv po boku najväčšej hviezdy filmu Marka Wahlberga. Na československej filmovej databáze CSFD sa Pain & Gain radí medzi najobľúbenejšie Dwaynove filmy vôbec a má hodnotenie 71%.

9 – Centrálna inteligencia

Akčná krimi-komédia z roku 2016. Johnson tu hrá niekdajšieho šikanovaného stredoškoláka, z ktorého je v dospelosti hora svalov. Skvele mu tu sekunduje Kevin Hart, s ktorým si spoločne zahrali už vo vyššie spomínanom filme Jumanji. Centrálna inteligencia patrí medzi komerčne známejšie Johnsonove filmy a určite nikomu nepokazí príjemný večer.

10 – San Andreas

Katastrofický thriller pojednáva o tom, ako známy tektonický zlom San Andreas vyvolá v Kalifornii silné zemetrasenie. Film vyšiel v roku 2015 a bol natočený v USA. Dwayne hral hlavnú postavu, spolu s ním aj známa kráska Alexandra Daddario.

11 – Kráľ škorpión

Kráľ škorpión je relatívne populárny film z roku 2002. Dwayne tu hral hlavnú úlohu a bol to jeden z jeho prvých celovečerných filmov. Akčný a dobrodružný fantasy thriller sa natáčal v USA, Nemecku a Belgicku. Okrem The Rocka sa tu objavil napríklad obľúbený herec Michael Clarke Duncan.

12 – Free Guy

Free Guy je jeden z novších Dwaynových filmov. Vyšiel v roku 2021. Na CSFD sa táto komédia stále teší slušného hodnoteniu 74%. Dwayne si tu zahral len vedľajšiu postavu, tú hlavnú stvárnil Ryan Reynolds. Napriek tomu si však myslíme, že táto snímka si miesto v tomto rebríčku určite zaslúži.

13 – Herkules

Herkules je akčný dobrodružný film z roku 2014. Dwayne si v ňom zahral práve túto slávnu mytologickú bytosť. Príbeh pojednáva o tom, že legendárny Herkules splnil všetky svoje úlohy a teraz sa živí ako žoldnier aj so skupinou svojich spolupracovníkov. Snímka je inšpriovaná komiksom, ktorý napísal Steve Moore.

14 – Dostaňte agenta Smarta

V tejto snímke sa Dwayne objavil len vo vedľajšej úlohe, v tých hlavných sa predstavili Steve Carell a Anna Hathaway. V americkom origináli vyšiel film v roku 2008 pod návzom Get Smart. Je radený do žánru akčná krimi-komédia.

Foto „Dwayne ‚The Rock‘ Johnson 2009 NYC by David Shankbone“ od david_shankbone.

15 – Neľútostný pomstiteľ

Rebríček najlepších filmov The Rocka ukončíme filmom z roku 2010 s názvom Faster. V česku je názov preložený doslovne Rýchlejší, na Slovensku je snímka vydaná pod titulom Neľútostný pomstiteľ. Dwayne tu hrá hlavnú postavu, konkrétne vodiča, ktorý strávil 10 rokov vo väzení. Jeho jediným cieľom na slobode je pomstenie brata.

Do nášho zoznamu jeho top filmov sa nezmestili, ale čestné uznanie ešte dostávajú tri snímky. Prvou je komédia z roku 2005 s názvom Be Cool, kde sa Dwayne objavil len vo vedľajšej úlohe. Hlavné postavy si zahrali John Travolta a Uma Thurman. Určite spomeňme akčný dobrodružný film Besnenie z roku 2018, ktorý sa v origináli volá Rampage.

Na záver môžeme odporučiť ešte napríklad akčnú oddychovku s názvom Mrakodrap. Dwayne tu v hlavnej úlohe vystupuje ako bezpečnostný expert, ktorý má pomáhať s chránením najlepšie zabezpečeného miesta na svete.

Zdroj 1, Zdroj 2, Zdroj 3

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre