Elon Musk a ďalších 116 odborníkov vyzýva k zákazu autonómnych zbraní – Môže nastať 3.sv vojna s fatálnymi následkami

1794

Vedúci technologických spoločností vrátane CEO známych spoločnosti ako TESLA – Elon Musk a Alphabet ( predtým Google) – Mustafa Suleyman, vyzývajú autority v otvorenom liste aby zakázali a nepoužívali zbrane, ktoré fungujú predovšetkým vďaka umelej inteligencií.

 

Dokopy 116 odborníkov z 26. krajín vyzýva Spojené Národy aby zakázali „robotov zabijakov“ kým je čas a nepoužívali ich v ozbrojených konfliktoch. OSN totiž nedávno diskutovala o využití moderných technológií ako sú drony, tanky či autonómne guľomety vo vojne. V liste odbornicí vyzývajú, že ak nedôjde k zákazu využívania umelej inteligencie vo vojne pôjde o najväčšiu hrozbu od vyvinutia atómovej bomby a pravdepodobne aj k tretej svetovej vojne.

V liste sa odborníci zhodujú nasledovne:

“ Ak nedôjde k zákazu autonómnych zbraní budú ozbrojené konflikty prebiehať rýchlo a v oveľa väčšej miere ako doteraz. Môžu sa vyvinúť zbrane totálneho teroru, ktoré vedia byť rýchlo zneužité hackermi a terroristami. Nemáme mnoho času ak raz pandorinu skrinku otvoríte bude ju už ťažké zatvoriť“

Každá technológia môže byť vyvíjaná dobrým aj zlým smerom. Zatiaľ, čo vývoj umelej inteligencie napreduje a rieši čoraz viac svetových problémov v oblastí ekonómie alebo klimatických zmien môže mať rovnako fatálne následky ak sa vymkne kontrole a človek dostane možnosť zabíjať z pohodlia kancelárie, kde sa neho vykoná všetku prácu robot, ktorý môže byť kedykoľvek hacknutý.

 

zdroj

Náhľad: wikmieda

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
marek
1. septembra 2017 7:12

v licartovciach r. presov maju pristroj ktory ozvucuje ludske myslienky a mozu pomocou neho vkladat sledovanemu subjektu aj sny a slova ktore chcu aby sledovana osoba vyslovila. myslim si ze je to nebezpecny pristroj v rukach zlocincov ak budu sledovat nejakych politikov alebo vedcov. sledovanu osobu moze byt pocut do okruhu pol km ale aj nemusi. pocut ju mozu len ti co su v bezprostrednej blizkosti pristroja. a sledovana osoba tak nikdy nezisti ze je sledovana. policia o tom peistroji vie ale nekona.