Eminem – bol by reper lepší v ilustrovaní komiksov, tak ako pôvodne plánoval?

316

Ikonický reper, zabŕdol aj do sveta komiksov. V roku 2004 bol vydaný grafický román s názvom „Eminem: In My Skin“.

Zdroj Erik Mclean

Eminem: In My Skin

Kniha, ktorú napísali Barnaby Legg a Jim McCarthy obsahuje ilustrácie od „Flameboya“. Ponára sa do Eminemovej cesty životom od sociálne a ekonomicky problémovej štvrti, v ktorej vyrastal, až po luxus a bohatstvo hip-hopovej monarchie. Grafický román čerpá inšpiráciu z príbehov, postáv a chválospevov, ktoré sú obsiahnuté v Eminemových albumoch. Výsledkom čoho je dramatické, operné a vysoko komediálne dobrodružstvo.

Marvel Comics

V roku 2009 sa Marvel Comics spojil s hip-hopovým magazínom XXL a spoločne vytvorili jedinečný projekt: Eminem and the Punisher. Komiks, ktorý napísal Fred Van Lente a ilustroval Salvador Larroca, spojil repovú superhviezdu a bdelého antihrdinu v nečakanom „crossovere“.

V roku 2022 tiež Marvel predstavil Eminema na obálke svojej limitovanej edície s názvom „The Amazing Spider-Man“. Obálka zobrazuje Spider-Mana, ktorý sa zapája do epickej repovej bitky s Eminemom. Celú situáciu sledujú aj iné marvelovské postavy. Komiks bol vytlačený len v objeme 5 000 výtlačkov s týmto variantom obalu. To z neho vytvorilo zberateľský kúsok.

Vidíme teda, že Eminemove tvorivé počiny siahajú za hranice hudby. Je fascinujúce akú stopu zanechal aj vo svete komiksov.

Zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre