Energetické nápoje môžu nepriaznivo ovplyvniť vývoj a zdravie mladistvých

1053
energy fotografia
Foto od JeepersMedia

Podla nového výskumu University od Waterloo, väčšia polovica kanadský teenagerov a „mladých dospelákov“, ktorá už okúsila energetické nápoje, u seba následne pozorovala aké rôzne negatívne dopady ma tento nápoj na ich zdravie.

Podľa tohto celoštátneho výskumu vykonaného skupinou mladých kanadských študentov, sa u viac ako polovice ľudí, ktorí už užili energetický nápoj vyskúšali, prejavili rôzne nežiadúce „účinky“, ako napríklad zrýchlený tep srdca, nevoľnosť, v ojedinelých prípadoch dokonca aj záchvat. Všetko tieto účinky boli porovnávané s účinkami kávy. Káva je však “prírodný“ produkt, zatiaľ čo energetické nápoje sú zmesou rôznych chemických a prírodných látok, no o ich zložení, či sú zdravé, alebo nie, by sme mohli napísať osobitný článok. Zhodneme sa však na tom, že káva je pre náš organizmus určite lepšia.

Kanadská legislatíva má v pláne zakázať predávanie týchto nápojov pre mladistvých a neodporúča ich ani športovcom.

Profesor David Hammond z University of Waterloo cítil nutnosť vyjadriť sa k tomuto problému tiež.

,,Nežiadúce účinky energetických nápojov môžu byť zapríčinené inými ingredienciami, ako používame v káve, alebo to môže byť spôsobené rôznymi kombináciami s alkoholom, alebo pri ťažkej fyzickej námahe. Nech je to akokoľvek, tento objav nám jasne dáva najavo, že je treba sprísniť sledovanie predaja a vedľajších účinkov týchto nápojov.“

ZDROJ

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre