Denník The Brussels Times potešil novinkou všetkých vášnivých cestovateľov. Letecké spoločnosti budú môcť zavádzať do lietadiel v rámci Európskej únie najnovšiu technológiu 5G. Tá umožní cestujúcim využívať počas letov smartfóny a iné pripojené zariadenia.

Komisár Európskej únie pre vnútorný trh Thierry Breton sa vyjadril takto: „Pokiaľ ide o vysokorýchlostné a vysokokapacitné pripojenie, nebo už nie je limitom. 5G umožní inovatívne služby pre ľudí a príležitosti na rast pre európske spoločnosti.“

Zdroj: unsplash

Pokrytie 5G v lietadlách bude možné vďaka inštalácii takzvanej „pikobunky“. Pomocou tejto sieťovej stanice budú môcť cestujúci telefonovať, písať textové správy a využívať dátové služby. 

Európska komisia chce v rámci ďalších rozhodnutí sprístupniť frekvencie 5GHz aj pre wifi v autách, autobusoch a iných dopravných prostriedkoch. 

ZDROJ1

Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.