Európska únia povoľuje používanie smartfónov počas letu

155

Denník The Brussels Times potešil novinkou všetkých vášnivých cestovateľov. Letecké spoločnosti budú môcť zavádzať do lietadiel v rámci Európskej únie najnovšiu technológiu 5G. Tá umožní cestujúcim využívať počas letov smartfóny a iné pripojené zariadenia.

Komisár Európskej únie pre vnútorný trh Thierry Breton sa vyjadril takto: „Pokiaľ ide o vysokorýchlostné a vysokokapacitné pripojenie, nebo už nie je limitom. 5G umožní inovatívne služby pre ľudí a príležitosti na rast pre európske spoločnosti.“

Zdroj: unsplash

Pokrytie 5G v lietadlách bude možné vďaka inštalácii takzvanej „pikobunky“. Pomocou tejto sieťovej stanice budú môcť cestujúci telefonovať, písať textové správy a využívať dátové služby. 

Európska komisia chce v rámci ďalších rozhodnutí sprístupniť frekvencie 5GHz aj pre wifi v autách, autobusoch a iných dopravných prostriedkoch. 

ZDROJ1

Lucia Gajdošová
Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre