Európska únia vyhlásila vojnu všetkým plastom

471
polluted nature fotografia
Foto od RitaE

Európska únia oddnes vedie vojnu proti plastom. Podľa tohto urgentného plánu by sme mali používať do roku 2030 výhradne znovupoužiteľné, alebo recyklovateľné tašky.

Brusel sa dnes rozhodol spustiť novú stratégiu s cieľom zmeniť zmýšľanie všetkých Európanov. Investíciou 350 miliónov eur by chceli zmodernizovať výrobu plastov a taktiež aj ich zber a recykláciu. K tomu ešte zvýšia ochranu a zavedú prísnejšie pokuty za znečisťovanie, alebo iné poškodzovanie nášho životného prostredia.

Frans Timmermans, viceprezident komisie, médiám prezradil, že ich hlavným cieľom je: „zbaviť sa plastov na jedno použitie, ktoré sa vyrobia za 5 sekúnd, sú používané 5 minút a potom sa 500 rokov rozkladajú niekde v prírode. Sú to veci, nad ktorými sa už ani nezamýšľame, ako napríklad plastové slamky, alebo rôzne farebné fľaše.“

,,Určite ste si to už všimli, či už v TV, na internete, alebo okolo seba. Ak sa nič nezmení, tak o 50 rokov týmto štýlom života budeme mať v oceáne viac plastov ako rýb.“

ZDROJ

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre