Extrémna svadba, pri ktorej nepálsky pár riskoval život

140

Láska a odhodlanie nemajú hraníc. Ľudia sú ochotní zdolať prekážky a výzvy, aby naplnili svoje sny a zdieľali ich s tými, ktorých milujú.

V roku 2005 sa nepálsky pár, Moni Mulepati a Pem Dorjee, stal prvým, ktorý sa zosobášil na vrchole Mount Everestu, najvyššieho vrchu sveta. Táto udalosť bola mimoriadne náročná, pretože vrchol Everestu sa nachádza vo výške 8 848 metrov nad morom, kde je extrémne nízky tlak kyslíka a teploty môžu klesnúť až na -60 °C. Napriek týmto neľudským podmienkam si pár dokázal počas 10 minút na vrchole vymeniť sľuby a prstene.

Moni a Pem čelili fyzickým výzvam, ale aj logistickým problémom spojeným s týmto náročným plánom. Ich svadobné oblečenie muselo byť upravené tak, aby bolo vhodné do extrémne chladného počasia. Okrem toho si museli udržať dostatočné množstvo kyslíka, aby boli schopní bezpečne dokončiť výstup a zostup.

Tento nezvyčajný akt lásky sa stal symbolom odvahy a oddanosti, inšpirujúc mnoho ďalších k tomu, aby nasledovali svoje srdcia bez ohľadu na prekážky, ktoré im môžu stáť v ceste.

Zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre