Fajčenie maximalizuje tvorbu vrások – dá sa degenerácia pokožky zvrátiť?

53

Je pravda, že fajčenie môže výrazne ovplyvniť zdravie a vzhľad vašej pokožky. Keď fajčíte, toxíny v tabaku môžu viesť k zníženiu prietoku krvi do kožných buniek. Znižujú tiež vlhkosť v derme, čo vedie k rozkladu kolagénu a elastínu.

Zdroj Tânia Mousinho

Kolagén a elastín

Tieto dôležité proteíny sú nevyhnutné pre celkové zdravie a pevnosť pokožky. V dôsledku fajčenia majú ľudia nižšiu hladinu kolagénu a elastínu, čo často vedie k predčasným vráskam. Vrásky spôsobené fajčením sa môžu dokonca objaviť oveľa skôr ako tie, ktoré spôsobuje prirodzené starnutie.

Je možné toto starnutie zvrátiť?

Keď prestanete fajčiť, vaša pokožka môže prejsť určitými pozitívnymi zmenami. Do jedného mesiaca po ukončení sa môžu starecké škvrny, začervenanie a iné známky starnutia zmenšiť. Produkcia kolagénu v tele sa opäť aktivujete. Okrem toho, že prestanete fajčiť, udržíte si vyváženú stravu, zostanete hydratovaný a budete dostatočne spať, môžete podporiť regeneráciu pokožky.

Takže, ak si chcete zachovať mladistvú pleť, zbaviť sa fajčenia je prvým krokom.

Zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre