„Jemný obor” Michael C. Dunken si zahral rolu v slávnej Zelenej míli. Koľko toho ale viete o ňom ako o hercovi?

16697

Michael Clarke Duncan, ktorého veľká časť filmových maniakov pozná vďaka úlohe Johna Coffeyho, ktorú si zahral v svetoznámom a uznávanom filme Zelená míľa alebo z filmu Armagedon. Michael zomrel v roku 2012, no jeho pohľad na svet, pozitívne naladenie, silný hlas a typická žoviálna osobnosť zostane medzi ľuďmi na veky. U fanúšikov bol nadmieru obľúbený a u svojich kolegov si získal patričný rešpekt. 

Každý kto ho poznal osobne tvrdil, že je to človek s veľkým srdcom. Preto jeho náhla smrť (zomrel na infarkt) veľa ľudí šokovala a zarmútila. A keďže sa jednalo o naozaj veľkého človeka, nielen fyzicky, ale najmä duševne, rozhodli sme sa, že vám v krátkosti niečo z jeho života priblížime. 

Tu je dôkaz, že sa naozaj jednalo o “jemného obra” ako ho zvykli nazývať.

Duncan platil ľuďom za to, ak ho spoznali 

1200px MClarkeDuncan021109 R106 50094589037
Zdroj: wikimedia common

Možno vám to znie smiešne, ale Michaelovi sa častokrát stávalo, že si ho ľudia mýlili s Vingom Rhamesom alebo Tiny „Zeus“ Listerom, tak sa rozhodol, že každý, kto ho spozná a osloví správnym menom od neho dostane 5 dolárov. Nebola však za tým žiadna zákernosť. Duncan mal svojich fanúšikov úprimne rád a vždy k nim bol milý a štedrý. 

O tom svedčí aj výpoveď jeho manažéra krátko po Duncanovej smrti: „Bol to jediný herec, za ktorým fanúšikovia bez ohľadu na vek, rasu alebo pohlavie nechodili pre to, aby od neho dostali autogram, ale objatie a on im ho nikdy neodmietol. Také veľké srdce mal.” 

Nemal k dispozícii kaskadéra, nakoľko bolo ťažké nájsť jeho dvojníka

2210754 photo u 560171792
Zdroj: ranker.com

Prirodzene za to mohol Michaelov vzhľad, že bolo pomerne náročné nájsť človeka, ktorý by sa mu podobal do takej miery, že by ho mohli použiť, preto sa Michael musel veľké množstvo rôznych “kaskadérskych” kúskov naučiť a predviesť sám. Ani trochu mu to však neprekážalo a všetko bral ako osobnú výzvu a príležitosť naučiť sa niečo nové. 

V prípade, že sa kaskadér našiel, rád mu prenechal miesto pred kamerou, určite nechcel zámerne riskovať možné zranenie. 

V závete myslel aj na svoje zvieratá

118f8cb16fb4336cba397705608b0d5a
Zdroj: wikimedia common

Duncan bol pomerne veľkým milovníkom zvierat, o čom svedčí fakt, že doma mu robilo spoločnosť niekoľko psov i mačiek. Bolo zrejmé, že ich zo svojej poslednej vôle nemôže vynechať. Postaral sa aj o ne a niet pochýb o tom, že sa im po jeho smrti žilo lepšie ako mnohým ľuďom na Zemi. 

Za rolu V zelenej míli mohol z veľkej časti vďačiť práve Bruceovi Willisovi

94e28ff9 f659 41c3 97bd 431252e50113
Zdroj: pinterest

Michael bol za rolu v Zelenej míli, kde si zahral Johna Coffeyho nominovaný na Oscara, pričom hneď na rovinu povedal, že ak vyhrá, vo svojej ďakovnej reči spomenie ako prvého práve Brucea Willisa. Ten s ním hral vo filme Armagedon, kde si ako prvý všimol, že Michael by bol najlepším kandidátom na rolu Johna Coffeyho. Preto mu povedal, že zavolá v jeho mene režisérovi Frankovi Darabontovi a pokúsi sa danú rolu pre neho vybaviť. 

Willis svoje slovo dodržal a s Darabontom sa skontaktoval. Spočiatku bol pomerne skeptický voči jeho žiadosti, ale po stretnutí s Duncanov bol už väčšmi naklonený. Aj napriek tomu, že mal aj iných kandidátov, neustále sa v mysli vracal k Duncanovi, čo bolo jasným znamením.

Ako dieťa v športe nevynikal

a2c3e18becedb209f06199b8f6d1fc23
Zdroj: shutterstock

Údajne Michael počas svojich detských čias v športe ani náhodou nevynikal. Až počas dospievania sa z neho stal športovec, čo si zachoval až do dospelosti. Dokonca predtým ako sa začal naplno venovať herectvu pôsobil v tíme, kde hral americký futbal. 

Duncanova veľkosť a celkovo atletický vzhľad postavy vo veľkej miere ovplyvnili typy rolí, do ktorých ho chceli režiséri obsadiť. Potom tu ale bola slávna rola v Zelenej míli, kde od neho žiadali, aby prestal cvičiť a pribral, takže musel spolupracovať s výživovým poradcom. 

Po dokončení natáčania Zelenej míli však schudol naspäť, opäť začal cvičiť a dokonca získal fialový opasok v jiujitsu. Neskôr sa z neho stal vegetarián.

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.