Fascinujúce inštalácie umelca z Kanady, ktoré prinútia rozmýšľať o znečistení oceánov každého

446

To, čo robí z diel Benjamina Von Wonga výnimočné je, že na ich vytvorenie používa slamky, fľaše a iný plastový odpad. Chce tým ukázať, aký obrovský problém predstavuje pre tento svet. Je skutočne prekvapivé, koľko úsilia si vyžaduje, aby dokázal svoje originálne nápady zrealizovať. No výsledok je skutočne úžasný.

Azda každému otvoria tieto umelecké počiny oči a ukážu, ako veľmi potrebujú oceány našu pomoc a nie to, aby sme ich naďalej ničili. „Vedel som len to, že plastové znečistenie je pre mnohých nudná téma, no musel som nájsť spôsob, ako ho urobiť zaujímavejším,“ povedal Benjamin. Podarilo sa mu to dokonale.

Do tohto projektu sa zapojilo aj mnoho dobrovoľníkov, aby pomohli pripraviť približne 10 000 fliaš na inštaláciu. Tím strávil celý deň hľadaním najlepších vzorov fliaš v obrovskom sklade. To však nie je všetko. Počas 6 mesiacov zozbierali takmer 170 000 slamiek. Každá z nich bola následné usporiadaná podľa farby, aby dokonale sedeli. Dobrovoľníci ďalej za jeden a pol dňa zhromaždili až 18 000 plastových pohárov, pričom ich čistením strávili ďalších 28 hodín.

Veríme, že toto nie je svet, v akom by ste chceli zanechať svoje deti. Podľa Greenpeace sa do oceánu dostane každú jednu minútu jeden nákladný automobil plastov. Benjamin chcel týmto projektom osloviť najmä organizácie a povzbudiť ich, aby nevyrábali toľko plastov.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre