Prečo muchy vždy uniknú zrolovaným novinám? Pretože vidia svet úplne inak ako my. Tomuto neuveríte!

397

Niektoré vtáky a hmyz majú fascinujúce schopnosti, ktoré im umožňujú vnímať svet úplne odlišným spôsobom ako ľudia. Tieto schopnosti im pomáhajú prežiť v ich prirodzenom prostredí a vykonávať každodenné činnosti s neuveriteľnou presnosťou.

Zdroj Nick Windsor

V skutočnosti niektoré druhy hmyzu a malé vtáky vidia svet spomalene. Táto schopnosť im umožňuje reagovať rýchlejšie na podnety a vyhnúť sa nebezpečenstvám. Hmyz, ako sú muchy,extrémne vysokú frekvenciu snímkovania videnia, čo znamená, že ich mozog dokáže spracovať veľké množstvo vizuálnych informácií za sekundu. To im umožňuje vidieť rýchle pohyby, ktoré by pre nás boli len rozmazaným obrazom. Podobne aj malé vtáky, ako sú kolibríky, majú neuveriteľnú schopnosť manévrovania a rýchlych reakcií, čo im umožňuje zachytiť nepolapiteľný hmyz vo vzduchu.

Táto spomalená verzia sveta je pre tieto zvieratá kľúčová. Umožňuje im efektívne loviť, unikať pred predátormi a komunikovať s ostatnými členmi svojho druhu. Je fascinujúce premýšľať, ako rôzne bytosti na našej planéte vnímajú rovnaké prostredie úplne odlišnými spôsobmi.

Zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre