Fenke vyoperovali obidve oči, no jej majiteľ sa odmietol vzdať výletov s ňou a berie ju na svoje cesty po svete

1497

So svojou fenkou zdieľal jej majiteľ spoločné cesty už odkedy si ju zaobstaral. Tá však musela postupne podstúpiť operáciu obidvoch očí a zostala tak úplne slepá. Majiteľ sa rozhodol, že s cestovaním po svete neprestane.

Foto od Facebook

Kyle Rohrig z Floridy bol vždy vášnivým turistom. Jeho najnovší výlet bol dlhý 1 700 km a ako inak, vzal si so sebou aj svoju Shibu Inu – Katanu, presne tak, ako to robili odjakživa. Kyle sa spolu s ňou a jedným priateľom vydali na cestu v januári a ich cesta začínala neďaleko Miami, pričom končila v apríli neďaleko Pensacoly.

Fenka je už niekoľko rokov Kyleovov turistickou parťáčkou a za deň dokážu prejsť aj 50 km. Avšak, po tom, ako oslepla, sa jej majiteľ veľmi obával, že už ju so sebou nebude môcť brávať. „Niekedy trvalo niekoľko minút, kým našla odvahu zoskočiť z gauča, alebo dokonca prekročiť prah domu. Vždy potrebovala verbálne povzbudenie, aby to urobila,“ povedal Rohrig. No rozhodol sa, že jej bude pomáhať, ako sa len bude dať, aby opäť žila aspoň sčasti taký život, ako kedysi. Po mesiacoch práce sa to podarilo.

Foto od Facebook

Keď sa vydali na svoju prvú spoločnú cestu po tom, ako Katana oslepla, fenka sa nezľakla. Správala sa takmer rovnako ako zdravý psík. Je zrejmé, že dva mesiace práce sa Kyleovi vyplatili. Táto osemročná fenka stratila jedno zo svojich očí už vo svojich piatich rokoch a už vtedy po takomto ťažkom zákroku jej dlho trvalo, kým sa s tým dokázala vyrovnať.

Foto od Facebook

Na tomto dlhom výlete si však viedla Katana veľmi dobre. Po niektorých trasách dokázala prejsť sama len za pomoci hlasu majiteľa. V častiach, ktoré by mohli byť pre ňu nebezpečné ju jej majiteľ odniesol v batohu. A keďže jej to išlo nad očakávania, tak Kyle už plánuje ich ďalšie spoločné výlety. „Mám v tomto roku naplánovaných niekoľko ďalších túr, pričom budúci rok plánujem prejsť 10 000 km. Bližšie svoje trasy špecifikovať nechcem, ale Katana bude so mnou na väčšine ciest.“

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre