10 filmov, ktoré pochopíte až na druhýkrát: Donnie Darko, Memento, či Caché!

1159

Niektoré filmy musí divák vidieť druhýkrát, aby ich skutočne pochopil. Práve takéto snímky vám dnes prinášame. Rebríček bol zostavený zahraničným portálom Watch Mojo.

Donnie Darko

Donnie Darko je mysteriózna sci-fi dráma z roku 2001. V tomto americkom filme si hlavné úlohy zahrali Jake Gyllenhaal a Holmes Osborne, vo vedľajších sa objavili napríklad James Duval a Patrick Swayze. Na CSFD má 84%.

Autor fotografie je Nathan Congleton

Solaris

Aj toto je mysteriózna sci-fi dráma, tentokrát staršieho roku výroby. Snímka bola natočená ešte v roku 1972 vo vtedajšom Sovietskom zväze. Hlavné roly stvárnili Natalja Bondarčuk a Donatas Banionis. Tento počin má dodnes na CSFD 81%.

Šiesty zmysel (The Sixth Sense)

Medzi filmy, ktoré je na skutočné pochopenie potrebné vidieť aj druhýkrát, radíme aj The Sixth Sense. U nás vyšiel tento mysteriózny thriller pod názvom Šiesty zmysel. V hlavných úlohách učinkovali Bruce Willis a Haley Joel Osment. V rámci CSFD má skvelých 88%.

Autor fotografie je Gage Skidmore

Vertigo

Toto je americký romantický a mysteriózny thriller z dielne režiséra Alfreda Hitchcocka. Je to snímka z roku 1958, ktorá si dodnes drží vysoké hodnotenia. Na CSFD má napríklad 84%. V hlavných rolách hrali James Stewart, Kim Novak, či Barbara Bel Geddes.

Autor fotografie je twm1340

Memento

Aj tento film, ktorý väčšina divákov pochopí až na druhýkrát, má na svedomí hviezdne režisérske meno a síce Christopher Nolan. Memento je mysteriózny a psychologický thriller z roku 2000. Tu si hlavmé úlohy rozdelili Guy Pearce a Carrie-Anne Moss. Americká snímka má na CSFD 87%.

Autor fotografie je Sharon Graphics

Prvý kontakt (Arrival)

Arrival je mysteriózny a dramatický sci-fi thriller z roku 2016. Nakrúcal sa v USA a hlavné postavy stvárnili Amy Adams, Jeremy Renner alebo Forest Whitaker. Na CFSD má 80%.

Autor fotografie je Eva Rinaldi Celebrity Photographer

Klub bitkárov (Fight Club)

Klub bitkárov je dnes už kultový príbeh. Je to americko-nemecká snímka z roku 1999, kde si hlavné úlohy zahrali Edward Norton s Bradom Pittom. Tento dramatický thriller má na CSFD 88% a je to 12. najobľúbenejší počin vôbec.

Autor fotografie je swanksalot

Vynález (Primer)

Ďalší z filmov, ktoré stoja za pozretie minimálne aj druhýkrát. Primer je sci-fi dráma a thriller z roku 2004. Na CSFD má 63%. Shane Carruth sa postaral o réžiu aj scenár a zahral si aj v hlavnej úlohe.

Zvyčajní podozriví (The Usual Suspects)

The Usual Suspects je mysteriózna dráma a krimi-thriller z roku 1995. Je to americko-nemecký film, ktorý má na CSFD 87%. Popredné postavy deja hrali napríklad Stephen Baldwin, Gabriel Byrne, Benicio Del Toro, Kevin Pollak, či Kevin Spacey.

Autor fotografie je FICOD. Foro Internacional de Contenidos Digitales

Utajený (Caché)

Tento zoznam filmov, ktoré diváci pochopia až na druhýkrát, ukončujeme snímkou z roku 2005. Film Utajený sa natáčal vo Francúzsku, v Nemecku, v Rakúsku a v Taliansku. Je to mysteriózna dráma a thriller, kde v hlavných rolách učinkovali Daniel Auteuil, Juliette Binoche, Maurice Bénichou, či Annie Girardot.

Autor fotografie je Elena Ternovaja

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre