10 skvelých filmov, ktoré skončili nejednoznačne: Počiatok, Total Recall a ďalšie!

3947

Toto je 10 výborných filmov, ktoré skončili nejednoznačne. Konečnú zápletku deja pri žiadnom z nižšie uvedených titulov neuvádzame pre prípad, že by ste niektorú zo snímok ešte nevideli. Poďme na to.

Počiatok (Inception)

Počiatok je akčný, dobrodružný a mysteriózny sci-fi thriller z roku 2010. V hlavnej úlohe sa predstavil Leo DiCaprio. Ďalej tu hrali napríklad Joseph Gordon-Levitt, Tom Hardy, Cillian Murphy alebo Tom Berenger.

Autor tejto fotografie je ChristopherCamp

Total Recall 

Ďalší z filmov, ktoré skončili nejednoznačne, je americký akčný sci-fi thriller Total Recall. Je to snímka z roku 1990, kde sa v hlavných rolách predstavili Arnold Schwarzenegger, Rachel Ticotin a Sharon Stone.

Autor tejto fotografie je Gage Skidmore

Blade Runner

Blade Runner je vysoko hodnotený sci-fi thriller z roku 1982, ktorý sa nakrúcal v Hong Kongu, v USA a vo Veľkej Británii. V tomto prípade si hlavné úlohy zahrali Harrison Ford a Rutger Hauer.

Autor tejto fotografie je Gage Skidmore

Absolvent (The Graduate)

Medzi počiny, ktoré skončili nejednoznačne, sa radí aj tento film staršieho dáta, konkrétne z roku 1967. The Graduate je americká dramatická komédia a dodnes má vysoké hodnotenia na filmových databázach. Hlavné roly tu mali Anne Bancroft a Dustin Hoffman, ktorý mal vtedy iba 30 rokov. Dnes má 86.

Autor tejto fotografie je Georges Biard

Shane

Ďalší starší film v tomto rebríčku snímok, ktoré skončili nejednoznačne. Shane je dramatický western z roku 1953 vyrobený v USA. Hlavné postavy príbehu stvárnili Alan Ladd, Jean Arthur, či Van Heflin.

Autor tejto fotografie je classic film scans

Barton Fink

Barton Fink je dramatický komediálny thriller z roku 1991. Bol natočený v USA a v Británii. V hlavných úlohách učinkovala dvojica John Turturro a John Goodman.

Autor tejto fotografie je Nathan Congleton

Táto krajina nie je pre starých (No Country For Old Men)

Dramatický krimi-thriller Táto krajina nie je pre starých vznikol v roku 2007. Ústredné postavy deja hrali Tommy Lee Jones, Javier Bardem alebo Josh Brolin. Aj táto snímka má dodnes výborné hodnotenia.

Autor tejto fotografie je Gage Skidmore

Taxikár (Taxi Driver)

Medzi najslávnejšie filmy režiséra Martina Scorseseho a herca Roberta De Nira patrí jednoznačne snímka Taxikár z roku 1976. Aj tento počin patrí medzi výborne hodnotené filmy, ktoré skončili nejednoznačne. Je to krimi-dráma vyrobená v USA a okrem spomenutého De Nira tu hrali Jodie Foster alebo Albert Brooks.

Americké Psycho (American Psycho)

Americké Psycho je komediálna krimi-dráma nakrútená v USA a v Kanade. Vznikla v roku 2000 a v hlavných rolách si tu zahrali Christian Bale, Jared Leto alebo Reese Witherspoon.

Autor tejto fotografie je Siebbi

Vec (The Thing)

Na prvé miesto tohto zoznamu filmov, ktoré skončili nejednoznačne, dávame slávnu snímku z roku 1982 s názvom Vec. Mysteriózny sci-fi thriller a horor The Thing bol nakrútený v USA podľa predlohy Johna Wooda Campbella Jr. V hlavnej úlohe sa predstavil Kurt Russell.

Autor tejto fotografie je Alan Light

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre