Fotoapaparát, ktorý odhalí rakovinu či ocot na popáleniny – fakty, ktoré vám môžu zachrániť život

1986

Dnes dokážeme takmer čokoľvek. Jediné, čo nevieme, je to, čo sa stane zajtra, o týždeň či mesiac. Budúcnosť jednoducho predpovedať nevieme. Osud sa s nami často zahrá a prinesie nám do života nečakané zápletky. Netreba čakať na ťažké časy. Užívajte si každý jeden deň. ale nepodceňujte prípravu. Je zopár faktov, ktoré by vám v horších časoch mohli zachrániť život.

Ocot ošetrí popáleniny

pixabay.com, CC0

Ocot veľmi dobre poznáme z kuchyne. Má silnú arómu a výraznú chuť. Navyše má silné antibakteriálne účinky a dokáže zabíjať niektoré patogény v potravinách. Dokáže zneškodniť mykobaktérie, zodpovedné za vznik tuberkulózy či lepry. Rovanko efektívne zabíja aj salmonelózu, listériu ši stafylokoky. Môžete ním poumývať aj ovocie a zeleninu. Možno sa vám zíde vedieť aj to, že pomáha aj pri popáleninách po nadmernom slnení alebo po kontakte s medúzou.

Borovicová živica vyberie triesky

pixabay.com, CC0

Živica z borovice je čisto prírodný produkt a má silné antiseptické účinky. Dokáže liečiť zranenia. Okrem toho, že zastaví krvácanie, zabráni aj vstupu mikróbov a plesní. Pomocou nej si môžete vybrať aj triesky. Stačí živicu aplikovať na miesto, kde je trieska a nechať ju tam zachnutú približne dva dni. Živica triesku sama vytiahne.

Sóda bikarbóna uhasí oheň

pixabay.com, CC0

Najlepšie, čo môžete doma urobiť pri požiari v kuchyni, je použiť chemický hasiaci prístroj. Horiace jedlo na panvici nikdy nehaste vodou. Tá oheň len rozšíri a neuhasí. Ak nemáte takýto hasiaci prístroj a oheň je len malý, použite sódu bikarbónu. Tá bezproblémov uhasí menší oheň. Ak sú plamene väčšie, okamžite volajte hasičov.

Fotoaparát odhalí rakovinu

Rodinná fotografia. Babička, mama, dcéry. Ale skoro každý ma na fotkách červené oči. Je to neželaný dôsledok odrazu blesku na našej sietnici. Ľahko si s ním poradí lepší fotoaparát alebo photoshop. Pozor si dávajte v prípade, ak si všimnete, že niekto má červené iba jedno oko. Ide o jeden z významných znakov retinoblastómy – jedného z druhov rakoviny oka.

Pozor na suché utopenie

pixabay.com, CC0

Zachrániť človeka, ktorý sa topí, je samo o sebe hrdinský čin. Bohužiaľ vytiahnutím z vody sa boj o život nekončí. Nezabudnite dotýčného človeka doviesť do nemocnice. Musí ho pozorovať lekár alebo lekárka, aby nedošlo k takzvanému suchému utopeniu. Takýto druh utopenia nastáva zvyčajne v priebehu 24, výnimočne 48 hodín po prehltnutí vody. Podľa vedcov takéto utopenie dokáže spôsobiť už šesť lyžíc vody, ktoré sa dostanú do pľúc.

Nohy na palubnej doske

pixabay.com, CC0

Cestujete ako spolujazdec. Idete už veľmi dlho a potrebujete si vyrovnať nohy. Radšej zastavte a prejdite sa. V žiadnom prípade si ich nevykladajte na palubnú dosku alebo von oknom. Pri prípadnej autonehode sa vystrelený airbag ľahko zmení na zbraň. Namiesto toho, aby vám zachránil život, vás môže pripraviť o nohy.

zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre