Fotograf cestoval po svete 16 rokov, aby vyfotografoval kiná i divadlá a pozdvihol ich

484

Kino je miesto, ktoré vám prináša zrejme ten najlepší zážitok z filmu. Sú však aj takí ľudia, ktorí do kina vôbec nechodia. A to už nehovoriac o divadlách. Kedysi boli oveľa populárnejšie, pretože v minulosti sa nedalo nájsť všetko na internete tak, ako je tomu dnes. Mnohí si povedia, že radšej si film pustia doma, akoby mali utrácať peniaze na kino a divadlo ich nezaujíma natoľko, aby tam pravidelne chodili. Teraz vám však prinášame niečo trochu iné. Pohodlne sa usaďte, vezmite si obľúbené pukance a pozrite si mimoriadne zaujímavú sériu fotografií jednotlivých kín i divadiel naprieč celým svetom.

Fotograf Stephan Zaubitzer z Paríža, strávil posledných 16 rokov fotografovaním týchto dvoch druhov „umenia“ a prešiel skutočne mnoho krajín. Vyjadril sa, že chce zdokumentovať zlatú éru „veľkej obrazovky“, pretože s príchodom videí a televízie je samotná existencia týchto kín viac než ohrozená. Mnohé z nich totiž zívajú prázdnotou, iné trápi slabá návštevnosť. „Snímanie kín pomáha udržiavať tieto sály akoby tak trochu nažive,“ povedal.

View this post on Instagram

#StephanZaubitzer #Casablanca

A post shared by Jennifer Abessira (@jenniferabessira) on

Tieto jeho fotografie zobrazujú, ako kiná a divadlá kontrastujú v rôznych mestách s rôznymi štýlmi architektúry. Jedným z mimoriadne pútavých je pre neho najmä divadlo Million Dollar v Los Angeles. „Unikátna architektúra divadla odráža obdobie 1918, kedy bolo postavené, čiže v čase, kedy začínalo Los Angeles zaujímať stále výraznejšiu pozíciu ako centrum filmového priemyslu.“ Jedným dychom však dodal, že jedno z najkrajších kín je pre neho to, ktoré sa nachádza v Alexandrii, v Egypte.

View this post on Instagram

Cinema Avenida, Tétouan, Morocco ?? shot by Paris-based photographer #stephanzaubitzer – “With the arrival of video and television ? , the very existence of these cinemas is under threat, they define the neighbourhood it is in. There’s a feel of mystery about these halls: architects crafted them to embody the taste of their time. The show starts on the pavement, when you’re approaching the building.” – – #nueve36am #trend #culture #lifestyle #photography #luxury #photographer #city #design #photo #deco #designer #arte #art #movies #artwork #travel #travelgram #beautiful #inspiration #design #morocco #graphicdesign #architecture #architect #interiordesign #interior #interiors #deco

A post shared by NUEVE36AM (@nueve36am) on

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre