Fotografka zachytáva psy z útulku, ktoré už si našli svojich nových majiteľov v ich novom svete, aby motivovala ľudí k adopcii

516

Útulok Penkta Koja pracuje v Litve a každý deň sa u nich ocitnú nové psy. Títo túlaví psy sú buď stratení, zrazení autom, zanechaní v lese alebo už nepotrební, ak ich majitelia odíjdu do zahraničia a psíka nechajú na pospas osudu.

Všetci sú odvezení do útulku, aby sa tam o nich postarali. Keďže je v útulku veľa štekajúcich psov, prvé dni sú pre nových členov stresujúce. Toto je moment, kedy každý z týchto psíkov začne čakať na svoj deň alebo na svoju druhú šancu. Čakajú na deň, kedy získajú nových majiteľov a nové domovy, kde môžu byť opäť milovaní a obnovia svoju dôveru v ľudí.

Dobrovoľníci Penkta koja začali spolupracovať s umelkyňou Ausra Kel, ktorej objektom boli psy z útulku a urobila tak trochu nadprirodzené fotografické zábery. Ausra je digitálna umelkyňa, ktorá retušuje, editoruje a vnáša do fotiek nový život. Bola požiadaná, aby svoju prácu robila spolu s majiteľmi psov. Všetci títo zajatí psy začali nové životy v nových rodinách. Museli však byť v útulku niekoľko dní a niektorí aj niekoľko rokov. Táto séria fotografií zobrazuje každodenný život medzi ľuďmi a psami. Vidia sa navzájom ako hrdinovia a priatelia. Ich každodenný život nie je lepší než toho druhého. Je to trochu rozdielne pretože sa navzájom vidia inak.

Ausra: „Ľudia sa ma pýtajú, či cítim rozdiel medzi ľuďmi, ktorí si kúpili domáceho miláčika a tými, ktorí si ho vzali z útulku. Odpovedám: ÁNO! Pretože existujú rôzne pocity, a to pocit, prečo si vezmete psa a pocit, že ste boli vybraní.

Pozrite si výsledok jej práce.

Pepe mohla byť už mŕtva, ale bola zachránená útulkom:

Zaiza bola vzatá z útulku keď mala iba pár mesiacov:

Laipc a jeho prvá jazda v aute:

Doras bola ponechaná v útulku pretože jej majitelia odišli do zahraničia:

Bourne a farby:

Keď ideš po jedného psíka a vrátiš sa s dvomi:

Zdroj: boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre