Nový Frasier je vonku: 5 zaujímavostí, ktoré ste o tomto legendárnom sitkome nevedeli!

952

Frasier je obľúbený americký seriál , ktorý sa natáčal v rokoch 1993 – 2004 a v rozpätí tejto viac než dekády vzniklo jedenásť sérií. Ide o jeden z najúspešnejších amerických sitkomov všetkých čias a veľkej popularite sa teší aj u nás. Pojednáva o živote Dr. Fraseira Cranea, ktorý zdieľa životné zážitky so svojim otcom a bratom. V hlavnej úlohe sa predstavil Kelsey Grammer. Jeho brata Dr. Nilesa Cranea hral David Hyde Pierce. Ich otca Martina stvárnil John Mahoney.

Sitkom Frasier: Nová séria v roku 2023

V roku 2023 prišla na svet nová, dvanásta séria sitkomu. Z hlavnej trojice hercov sa v nej však objavil len samotný Frasier a teda Kelsey Grammer. David Hyde Pierce už nechcel hrať Nilesa a John Mahoney zomrel v roku 2018 vo veku 77 rokov. Diváci mohli z tejto najnovšej dvanástej série vidieť zatiaľ tri časti, celkovo je naplánovaných 10 epizód. Dejová línia začína tým, že doktor Crane sa vracia zo Seattlu do Bostonu. Plánuje tu začať novú etapu svojho života a do cesty mu prídu noví ľudia, nové vzťahy a nové dobrodružstvá.

Zaujímavosti o tejto situačnej komédií

Tento sitkom patrí medzi najobľúbenejšie v našich končinách, aj v zámorí. Na československej filmovej databáze CSFD má hodnotenie 78% a v rebríčku najobľúbenejších seriálov je na 61. mieste. Na zahraničnej filmovej databáze IMDb má hodnotenie ešte lepšie, konkrétne 82%. Je tam vedený ako 86. najpopulárnejší seriál. Pri predstavovaní najnovšej série slávneho sitkomu sme si pre vás pripravili aj päť zaujímavostí o pôvodnom seriáli.

1 – Kelsey Grammer nehral na piano

Predstaviteľ Frasiera Kelsey Grammer v skutočnosti nevie hrať na piano a v scénach hral namiesto neho profesionál. Zhodou okolností, herec David Hyde Pierce (Niles) na piane hrať vedel, takže jeho hranie bolo autentické.

0011bc47 8481 4421 9778 bfd8e7378c8e
Autor tejto fotografie je Tenebrae (talk) (Uploads)

2 – Roz Doyle mala hrať Lisa Kudrow

Postavu Frasierovej producentky v rádiu menom Roz Doyle mala hrať pôvodne Lisa Kudrow. Táto americká herečka je známa najmä ako Phoebe zo sitkomu Priatelia. Tesne pred natáčaním ju ale nahradila Američanka Peri Gilpin.

94461eee fc87 409e 876c 93209ec351c8
Autor tejto fotografie je makoto2007

3 – Výhľad z jeho apartmánu nie je reálny

Frasier mal svoj byt, respektíve apartmán v Elliot Bay Towers a mohol sa popýšiť krásnym výhľadom. Scenéria však nebola skutočná, bola to fotografia vyhotovená na útesoch v meste Seattle, kde sa dej seriálu odohrával.

4 – Len jedna epizóda sa natáčala v meste Seattle

Ako sme spomenuli vyššie, mesto Seattle bolo pôvodným dejiskom seriálu. V skutočnosti sa ale len jedna jediná časť natočila v tomto meste, bolo to v novembri 1997. Všetky ostatné epizódy sa nakrúcali v priestoroch Paramount Studios.

5 – Psíka Eddieho hrali otec a syn

Chlpatou hviezdou Frasiera bol psík Jack Russell menom Eddie. Patril otcovi Martinovi Craneovi. Pôvodne ho hral pes menom Moose, neskôr ho nahradil Mooseov syn – Enzo.

Zdroj

Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.