Tieto genetické mutácie akoby vymysleli pre filmové diela. Pravda však je, že v minulosti títo ľudia skutočne existovali !

91645

Ľudia sa rodia rôzni. Často ich postihujú rôzne genetické mutácie, ktoré si so sebou vlečú celý život. Niektoré genetické odchýlky naprieč históriou sú tak zvláštne, až sa zdá, že nemôžu byť skutočné. Akoby boli doslova vymyslené pre účely filmových diel v Hollywoode. Človek, ktorý sa naučil hrať futbal napriek tomu, že mal tri nohy, dvojičky, ktoré nikdy s nikým neprehovorili, či človek, ktorý mal 24 osobností. Nuž, nie je to tak. Všetko sú to skutoční ľudia, ktorí sa naozaj vyskytovali v našej minulosti Dočítate  aj o ďalších geneticky alebo inak odlišných jedincoch, ktorí sú tak výnimoční, až sa vám bude zdať, že nemohli naozaj existovať.

„Muž lesov“ – Petrus Gonsalvus

1 32

Každý pozná príbeh o Kráske a zvierati, ktorí sa do seba zamilovali. Málokto však počul, že tento príbeh čerpal zo skutočného príbehu. Všetko sa to začalo v roku 1537 na Tenerife, keď sa narodilo nezvyčajné dieťa – celé telo malo pokryté vlasmi a chlpmi. Rodičia si mysleli, že ich dieťa malo démonickú chorobu (vtedy ešte nikto nevedel o hypertrichóze) a keď mal malý Petrus 10 rokov, predali ho francúzskym pirátom. Tí ho nazvali „mužom lesa“ a predstavili ho Henrymu II., vtedajšiemu francúzskemu kráľovi.

Petrusove dcéry:

2 31

Henry II. si všimol, že nezvyčajný chlapec bol dosť šikovný a že sa veľmi rýchlo naučil francúzsky jazyk. Kráľ sa preto postaral, aby Petrus získal dobré vzdelanie. Po smrti kráľa sa jeho manželka Catherine de Médici ďalej starala o chlapca. Podľa niektorých zdrojov dokonca iniciovala aj jeho svadbu. Jeho manželkou sa stala nádherná pani menom Catherine.

Napriek tomu, že sa tento pár zjavne odlišoval od väčšiny bežných rodín, mali údajne vydarené manželstvo. Dokonca vychovali 6 detí, z ktorých až 4 zdedili nezvyčajný vzhľad po otcovi. Najznámejšími potomkami Petrusa a Kataríny sú dievčatá Magdalena a Antoinetta. Petrus sa napokon dožil neuveriteľných 81 rokov, čo bolo v tom čase viac než úctyhodný vek. Tento príbeh tak neslúžil len ako podklad pre film Kráska a zviera, ale viedlo to vedcov k tomu, aby začali študovať chorobu zvanú hypertrichóza.

Futbalista s tromi nohami – Francesco Lentini

3 25

Francesco sa narodil v Taliansku v roku 1889. Mal sa narodiť so svojim dvojčaťom, ale niečo sa pokazilo a telo jeho dvojčaťa sa spojilo s miechou Francesca, preto mal od narodenia tri nohy. Rodičia sa ho vzdali, pretože nechceli vychovávať zdravotne postihnutého chlapca a poslali ho k tete. Tá sa ho však taktiež vzdala a poslala do sirotinca. Chlapec bol dlho najnešťastnejším dieťaťom na svete, no keď videl v sirotinci deti, ktoré boli nemé či nepočujúce, tak zmenil názor. Uvedomil si, že jeho problém nie je až taký vážny. Napokon sa postupne naučil jazdiť na bicykli a dokonca aj hrať futbal. Keď mal iba 8 rokov, odišiel do USA a stal sa z neho cirkusový umelec. Postupne bol kvôli hendikepu veľmi známy. Ako 30-ročný sa oženil s Terezou Murrey a mali spolu 4 deti. Zomrel ako 77-ročný.

4 21

Neuveriteľne inteligentné dieťa – Christian Heinrich Heineken

5 20

Tento chlapec sa stále nazýva detským zázrakom. Narodil sa v roku 1721 v nemeckom Lübecku. Jeho otec Paul Heineken bol umelec a architekt a jeho matka bola taktiež umelkyňa. Keď mal iba 10 mesiacov, už dokázal opakovať názvy objektov a niekedy dokonca dokázal zložiť vety. Mal fenomenálnu pamäť a podľa svedkov dokázal vo veku jedného roka citovať zákon v latinčine. Ako trojročný už prednášal o dánskej histórii. Avšak, žil, bohužiaľ, iba 4 roky, pretože trpel celiakiou (neznášanlivosť lepku). V tom čase jeho rodičia netušili o čo ide, a preto jedol aj to, čo nemohol, čo sa mu napokon stalo osudným.

24 osobností v jednej osobe – William Stanley Milligan

View this post on Instagram

Хочу поделится с вами впечатлениями о книге! Я в глубочайшем шоке? книга поразила меня до глубины души. Я вот только дочитала её и сейчас перебываю в состоянии шока и печали. Мне грустно, от того, что у этого человека помимо такой редчайшей болезни ещё и жизнь была настолько тяжелой! Меня поразило то, как над ним издевались некоторые люди, зная, что человек страдает. Мне никогда не будет понятно, как можно быть настолько черствым внутри, чтобы издеваться над людьми. Ещё печальней то, что мало кто задумывается, что от его поступков порой зависит жизнь человека. Жизнь ребёнка. Очень жаль, что в этом деградирующем(как мне кажется) мире, по земле носит таких ублюдков, которые насилуют детей. После прочтения этой книги мой материнский инстинкт просто живо трепещет, я теперь ещё больше волнуюсь за собственного сына. Ведь я не знаю, какие препятствия готовит ему жизнь?? прочтите эту книгу, я думаю, рослее ее прочтения вы на много вещи откроете глаза по другому! Спасибо автору, за столь точную биографию этого человека, мир должен знать о таких людях! Фото взяла из интернета, т.к думаю сложно будет передать суть книги в предметном фото? . #rimini #italy #photographerinrimini #book #themindofbillymilligan #billymilligan #таинственнаяисториябиллимиллигана #биллимилиган

A post shared by Photographer In Italy (@viktoriia_vadim_maxi) on

William Milligan trpel zriedkavými psychologickými poruchami, vďaka ktorým mal až 24 plnohodnotných osobností. Sám William dokázal ovládať iba svoju osobnosť (Billyho), ale ostatných už nie. Medzi jeho osobnosťami boli silné, ktoré o ostatných vedeli a dokonca ich mohli ovládať a slabé, ktoré nemohli ovládať nikoho.

Taktiež v sebe mal osobnosti, ktoré mu pomohli zvládnuť určité úlohy a problémy, ale aj také, ktoré mali deštruktívne ciele. Boli to muži aj ženy, dospelí aj deti a ľudia na rôznych inteligenčných úrovniach, ktorí mali rôzne vlastnosti a dokonca aj rozličné prízvuky. A nie všetci boli priateľskí. Niektorí dokonca páchali zločiny, ktoré Billyho neraz priviedli až pred súd. Napokon strávil 10 rokov na psychiatrickej klinike a po prepustení si založil malú produkčnú spoločnosť, no tá rýchlo skrachovala, pretože nikdy nevydal jediný film. Zomrel ako 59-ročný.

View this post on Instagram

Finito. #billymilligan #unastanzapienadigente

A post shared by Paola Collu (@paolacollu91) on

Ťavia žena – Ella Harper

6 20

Ella bola veľmi pekným dievčaťom, ale prvé, čo si na nej ľudia všimli, bola jej podivná choroba. Narodila sa s kolenami, ktoré sa ohýbali opačným smerom. Jediný spôsob, ako sa mohla hýbať bolo po štyroch. Od 12 rokoch bola vo všetkých reklamách opisovaná ako krásna žena, ktorá kráčala ako ťava.

Ella zarábala 200 dolárov týždenne (čo sa v súčasnej dobe rovná 5 000 dolárom). Vo veku 16 rokov sa rozhodla trochu stiahnuť z verejnosti a začala chodiť do školy. Keď mala 35 rokov, vydala sa a krátko po svadbe otehotnela. Mala dcéru, ktorá zomrela po roku z neznámych dôvodov. Keď mala Ella 48 rokov, adoptovala si spolu so svojím manželom dievčatko, ktoré taktiež zomrelo, ako 3-mesačné. O tri roky neskôr zomrela aj Ella a pochovali ju vedľa svojich detí.

„Tiché dvojičky“ – June a Jennifer Gibbons

Na Barbadose sa v roku 1963 narodili dvojčatá June a Jennifer Gibbons. Neskôr ich nazvali „tichými dvojičkami“. Dievčatá totiž nikdy s nikým nekomunikovali. Po presťahovaní sa do Walesu si rodičia dievčat uvedomili, že v skutočnosti nie sú tiché, ale komunikovali medzi sebou pomocou jazyka, ktorému rozumeli iba ony dve. Dievčatá sa preto snažili oddeliť a dokonca ich poslali do rôznych škôl, aby ich prinútili komunikovať s ostatnými ľuďmi. Situácia sa však len zhoršila a keď sa June a Jennifer vrátili domov, uzavreli sa ešte viac. Celý čas trávili vo svojej izbe, kde veľa písali. Vytvárali básne a príbehy a každý deň si písali denník. Keď boli unavené z písania o zločinoch iných ľudí, tak samé začali páchať trestné činy. Niekoľkokrát sa dopustili podpaľačstva a tiež útočili na neznámych ľudí.

 

Sudca sa rozhodol poslať dievčatá do nemocnice na psychiatrické vyšetrenie. Sestry boli oddelené, ale personál bol z nich vystrašený, pretože sa správali úplne rovnako, aj keď boli od seba ďaleko. Zaujímavé je, že novinárka menom Marjorie Williams bojovala za dievčatá 11 rokov a nakoniec ich pomohla presunúť do normálnej nemocnice. Jennifer k nej dokonca prehovorila a povedala: „Marjorie, Marjorie, musím zomrieť.“

Novinárka sa jej opýtala prečo a ona odpovedala: „Pretože sme sa tak rozhodli.“ A onedlho skutočne zomrela. Podľa novinárky jedna z dievčat musela zomrieť, aby druhá mohla voľne žiť. Ukázalo sa totiž, že mali veľmi komplikovaný vzťah. Obe sa navzájom milovali i nenávideli a písali o tom vo svojich denníkoch. Po smrti Jennifer začala June komunikovať so svojimi príbuznými a dokonca kratší čas pracovala v charitatívnom obchode.

June:

Photo of June Gibbons as a teenager.

Zveřejnil(a) Visual Paranormal Investigations dne Středa 15. března 2017

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.