10 geometricky deformovaných diel, ktoré vám ukážu umenie v inom svetle

116

Hranice súčasného umenia sa každou chvíľou a každým vzniknutým dielom posúvajú. Dôkazom je aj tvorba ruského umelca Georgija Kurasova. Tento talentovaný muž totiž spája geometriu s ľudskosťou.

Kurasov je pomerne známy svojimi olejomaľbami. Preslávil sa najmä jedinečným umeleckým prístupom. Je založený na deformácii ľudských postáv prostredníctvom abstraktných geometrických prvkov. Vzniká tak kolekcia mimoriadne pôsobivých, no zároveň stimulujúcich diel, ktorá si podmaní naozaj každého.

Za jeden rok vyprodukuje približne päť alebo šesť diel. Sám priznáva, že je vyštudovaný sochár, preto nepostupuje ako tradičný maliar. Jeho vzdelanie však nestojí v ceste úchvatným výsledkom.

Deformované postavy sú dôkazom Kurasovovej skvelej obrazotvornosti a technickej zručnosti. Každý obraz z tejto série pozýva ľudí na vizuálnu cestu, ktorá skúma hĺbku ľudských emócií a nekonečné možnosti umenia. Nielenže svojou tvorbou spochybňuje naše vnímanie formy a priestoru, ale zároveň oslavuje zložitosť a krásu ľudského bytia. Súhlasíte?

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre