Girona je podceňované španielske mesto, no v skutočnosti je to hotový klenot a oplatí sa ho navštíviť

537

Keď rozmýšľate o návšteve Španielska alebo len tak o krajine ako takej, zväčša vám napadne Madrid, Barcelona či Ibiza. Všetky tieto mestá a ostrov sú svetové a rozhodne majú čo ponúknuť, no niektorí cestujúci hľadajú jedinečnú a menej „obkukanú“ destináciu. Zároveň však takú, ktorá určite stojí za návštevu. A práve takou je mesto Girona, ktoré nadchne aj tých najnáročnejších turistov.

girona fotografia
Foto od Dave_B_

Stredoveké mesto je preslávené úzkymi dláždenými ulicami a zaujímavými mostami ponad rieky, ktoré ním pretekajú. Vzhľadom k zaujímavému rozloženiu atrakcií je chôdza najviac preferovaný spôsob dopravy. Niekedy nie je naozaj nič zaujímavejšie, ako sa stratiť v kamenných uličkách starého mesta.

girona fotografia
Foto od .Robert. Photography

Keď si chcete vychutnať ten najlepší a ich typický vermút, vyberte sa do podniku Ca la Pilar Duming, za ktorým navyše stojí skutočne očarujúca história. Navyše, gurmáni tam taktiež nájdu niečo, čo nie je celkom bežné. Traja bratia Roca vlastnia v Girone reštauráciu, ktorá bola dvakrát ocenená ako najlepšia na svete.

Čo sa týka pamiatok, tak nemôžete vynechať nádherný kostol a zároveň ikonu mesta – Gironu z 11. storočia. Ďalšie miesto, ktoré stojí za návštevu sú mestské hradby postavené v 14. storočí na ochranu Girony, ktoré síce boli zničené koncom 19. storočia, no štruktúra známa ako Passeig de la Muralla bola zrekonštruovaná, takže sa tam môžete pokojne poprechádzať a vychutnať si výhľad na celé mesto. Pred odchodom z mesta sa ešte uistite, že ste navštívili stĺp postavený v rímskom štýle a s levicou, ktorá je známa ako El Cul de la Lleona.

girona fotografia
Foto od Jo@net

Fanúšikovia Game of Thrones si taktiež prídu na svoje. V tomto meste sa totiž nakrúcala šiesta séria a na chvíľu sa ako keby ocitnete v seriáli. Girona je mesto, ktoré neláka obrovské davy ľudí a aj preto si ho môžete dokonalejšie vychutnať. Je to ako taký podceňovaný „skrytý“ klenot, ktorého návštevu nikdy neoľutujete. Dokonca aj ceny leteniek sa relatívne často pohybujú dosť nízko.

girona fotografia
Foto od tgrauros

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre