Grafik dokáže zaujímavým spôsobom znázorniť, akú veľkú úlohu zohráva na vzhľade človeka genetika

7580

Ulric Collette sa venuje trochu nezvyčajnej práci, no o to zaujímavejšej. Pýta sa a zároveň aj jedinečným spôsobom odpovedá na základné otázky týkajúce sa našej vlastnej identity. Kto sme? Odkiaľ pochádzame? Do akej miery sa členovia rovnakej rodiny navzájom podobajú alebo líšia? Akú úlohu zohráva na vzhľade človeka genetika?

Ulric je dizajnér, grafik a fotograf z Quebec City v Kanade. V tomto jedinečnom projekte dáva svojim myšlienkam reálnu tvár. Robí to tak, že ilustruje genetické podobnosti medzi členmi rodiny na jednej fotografii. Spája tváre otca a syna alebo matky a dcéry a využíva na to photoshop. Výsledok je naozaj vydarený, posúďte sami.

Stará mama (61), vnučka (12):

Bratia Chistophe (30) a Ulric (29):

Otec (54) a syn (23):

Sestry Véronique (32) a Catherine (26):

Matka (37) a dcéra (17):

Sesternica (29) a bratranec (29):

Matka (61) a dcéra (32):

Matka (61) a syn (30):

Sestra (45) a brat (36):

Zdroj

Foto: boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre