14 faktov z natáčania Harryho Pottera o ktorých netušia ani najväčší „ potterheadi“. Vtipné aj dojemné príhody !

36904

Harry Potter, príbeh o mladom čarodejníkovi, ktorého poznajú naozaj všetci. Mnohých z nás sprevádzali knihy ale aj filmové diela z tohto prostredia počas celého nášho detstva. Vyrastali sme spolu s Harrym, Ronom a Hermionou a rovnako ako si oni prechádzali nástrahami čarodejníckeho sveta my sme si prechádzali tými v reálnom svete. O úspechu filmov aj kníh svedčí aj fakt, že séria o Harrym Potterovi je jednou z najziskovejších na svete.

train on railway at daytime
Autor tejto fotografie je B K

Dary smrti – časť 2 patrí medzi 50 najziskovejších filmov všetkých čias. V novembri 2022 vyšlo najavo, že HBO plánuje reštartovať ságu ako seriál. Tvorba filmov však nie je jednoduchá úloha. A aby sme to dokázali, zozbierali sme príbehy o dobrodružstvách hercov pri nakrúcaní filmov. A v bonusovej časti vám prezradíme, prečo bola úloha Hagrida pre Robbieho Coltrana taká dôležitá.

1. Alan Rickman nedovolil Matthewovi Lewisovi a Rupertu Grintovi priblížiť sa k jeho autu.

Photo by BrightSide

Počas nakrúcania piateho filmu zakázal Alan Rickman, predstaviteľ profesora Snapea, hercom, ktorí hrali Nevilla a Rona, priblížiť sa k jeho novému BMW. Pri nakrúcaní 4. filmu chlapci vyliali mliečny koktail do jeho auta.

2. Režisér bol prekvapený, keď sa dozvedel o kontaktných šošovkách Alana Rickmana.

Photo by BrightSide

Režisér filmu Ohnivá čaša Mike Newell nevedel, že Alan Rickman nosil pre svoju úlohu čierne kontaktné šošovky. Pochválil hercovu jedinečnú farbu očí a Rickman sa k nemu naklonil a šošovky si vybral.

3. Vtipná vec, ktorú Malfoy povie, je tam len preto, že Tom Felton zabudol svoje repliky.

Photo by BrightSide

V knihe Harry Potter a Tajomná komnata vypijú Harry, Ron a Hermiona elixír a zmenia sa na Dracových priateľov. Keď Malfoy uvidí Harryho, ktorý sa obráti na Goyla, ale zabudne si dať dole okuliare, povie: „Nevedel som, že vieš čítať.“ Táto vtipná hláška je improvizáciou Toma Feltona, pretože zabudol, čo mal vlastne povedať.

4. Konfrontácia Chrabromilu a Slizolinu pokračovala aj po tom, čo režisér povedal: „Stop!“

Photo by BrightSide

Tom Felton vo svojich spomienkach uviedol, že detskí herci vytvorili na pľaci klany. Do jedného patrili Daniel, Rupert a Emma a do druhého Tom a ostatní Slizolinčania. Nikdy nevynechali príležitosť, aby si navzájom zažartovali. Tom sa hanbí za jeden konkrétny incident, keď takmer rozplakal Emmu Watsonovú.

5. Herci dostávali na pľaci červené karty.

Photo by BrightSide

Keďže sa mnohí tínedžeri na pľaci nechovali vždy slušne, štáb zaviedol systém červených kariet. Tí, ktorí ich dostali, mali zaplatiť pokutu. Emma Watsonová dostala svoju jedinú červenú kartu, keď nakrúcali posledný film. Nemohla sa prestať smiať, keď robili scénu s otcom Luny Lovegoodovej.

6. Daniel Radcliffe zlomil 12 až 20 prútikov.

Photo by BrightSide

Hovorí sa, že Daniel počas natáčania rozbil veľa rekvizít, hlavne prútiky. Niektoré zdroje dokonca uvádzajú, že ich bolo 60 až 100. Daniel tieto fámy potvrdil a povedal, že prútiky používal ako paličky, ale nezlomil ich toľko – možno niekde od 12 do 20.

7. Evanna Lynchová, ktorá hrala Lunu Lovegoodovú, sa bála objaviť na scéne.

Photo by BrightSide

Evanna sa pripojila k hereckému obsadeniu filmu Harry Potter a Fénixov rád. Bola dlhoročnou fanúšičkou tejto ságy, takže keď sa prvýkrát objavila na pľaci, bola nervózna. Dokonca si nacvičovala rozhovory s hercami, ktorí hrali hlavné postavy. Nebolo to však také desivé, ako si myslela. Evanna hovorí, že Emma k nej bola neuveriteľne milá. Mladá herečka urobila všetko, čo bolo v jej silách, aby sa cítila príjemne.

8. Helen McCrory mala hrať Bellatrix

Photo by BrightSide

Herečka Helen McCrory, ktorá hrala Narcissu Malfoy, mala byť Bellatrix Lestrange. Ale otehotnela a nahradila ju Helena Bonham Carter.

9. Daniel Radcliffe sa zamiloval do Heleny Bonham Carter.

Photo by BrightSide

Počas natáčania špeciálnej epizódy v roku 2022 Daniel povedal, že je do svojej kolegyne zamilovaný. Herečka priniesla lístok, ktorý napísal mladý Daniel pred niekoľkými rokmi. V liste stálo, že Daniel je šťastný, že môže držať jej šálku kávy, že je do nej zamilovaný a že mu je ľúto, že sa nenarodil o 10 rokov skôr. Neskôr vyšlo najavo, že Daniel a Helena si po práci na epizóde veľa písali a plánovali sa stretnúť. Radcliffe povedal, že si všimol, aké je to super, že zostarol a môže sa s kolegami rozprávať ako rovný s rovným.

10. Herec, ktorý hral Luciusa Malfoya, musel požiadať o čas na obrazovke.

Photo by BrightSide

Jason Isaacs prosil Joanne Rowlingovú, aby jeho postavu pustila z väzenia. Lucius sa dostal do Azkabanu a mal tam byť ešte počas šiesteho filmu. Herec však tak veľmi chcel byť v poslednom filme, že Joanne prosil. Ako vieme, účinkoval v oboch záverečných filmoch a v každom z nich si zahral podstatnú úlohu.

11. Tom Felton miloval záchodové scény.

Photo by BrightSide

Tom povedal, že jednou z jeho najobľúbenejších scén bol súboj s Harrym v šiestom filme. V ostatných epizódach boli špeciálne efekty pridané v postprodukcii. V tomto prípade si však režisér myslel, že záchody a umývadlá musia vybuchnúť v skutočnosti. Tomovi sa tento realistickejší prístup páčil.

12. Niektoré scény hercov vyčerpali.

Photo by BrightSide

Podľa hercov, ktorí hrali Freda a Georgea, sa im nepáčilo nakrúcanie scén v miestnosti potrieb. Tvrdili, že na pľaci bolo veľmi nepohodlne a horúco. Ich kolegyni Bonnie Wrightovej, ktorá hrala Ginny Weasleyovú, sa tieto chvíle tiež nepáčili: mala klaustrofóbiu, takže práca v stiesnenom priestore s množstvom ľudí nebola príjemná.

13. Scénu s podprsenkou museli mnohokrát opakovať.

Photo by BrightSide

Vo filme Harry Potter a Dary smrti – časť 1 si Harryho priatelia vezmú elixír, premenia sa na neho a nosia jeho šaty. Daniel musel tvrdo pracovať, aby sa naučil mimiku a správanie postáv. A keď bol Harry Fleur, herec si musel veľmi rýchlo rozopnúť podprsenku – a nedokázal to urobiť jednou rukou. Aby získali dokonalý záber so siedmimi Harríkmi, museli nakoniec urobiť 90 záberov!

14. Daniel Radcliffe priniesol na natáčanie fotografiu Cameron Diaz.

Photo by BrightSide

Tom Felton sa vo svojich memoároch podelil o vtipnú historku z natáčania metlobalu. Keď pracovali na jednom z filmov, režisér požiadal hercov, aby si priniesli osobné veci, ktoré by mohli použiť namiesto loptičiek, aby sa pozerali správnym smerom. Tom priniesol fotografiu ryby a Daniel fotografiu Cameron Diaz.

Zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre