Film Harry Potter – riešili detskí herci na scéne skutočné domáce úlohy?

184

Mladí herci a herečky vo filmovej sérii Harry Potter mali jedinečnú skúsenosť so vzdelaním. Okrem nakrúcania ikonických postáv museli nájsť rovnováhu aj so svojou „muklovskou školou“.

Zdroj Jacob Jensen

Čarodejnícky herci

Daniel Radcliffe (Harry Potter), Rupert Grint (Ron Weasley) a Emma Watson (Hermiona Granger) boli hlavnou trojicou celej série. Všetci boli obsadení už v mladom veku. Iba Radcliffe a ďalší herci, ako sú Tom Felton (Draco Malfoy), Bonnie Wrightová (Ginny Weasleyová), Matthew Lewis (Neville Longbottom) a dvojčatá Phelpsovci (Fred a George Weasleyovci) mali skúsenosti s herectvom. Všetci však svoju rolu zvládli výborne.

Vzdelávanie mimo obrazovky

Pre zachovanie pocitu autenticity dostali detskí herci reálne školské úlohy. Aby splnili zákonné požiadavky boli pri natáčaní doučovaní asi štyri hodiny denne. Počas tohto procesu v roku 2004 Rupert Grint (Ron Weasley) urobil skúšku GCSE (všeobecný certifikát stredoškolského vzdelania).

Takže, zatiaľ čo Harry Potter varil elixíry a bojoval s magickými bytosťami na obrazovke, v zákulisí riešil svoje reálne domáce úlohy.

Zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre