HBO rozmiestnilo 6 trónov z Game of Thrones všade po svete a vyzývajú ľudí, aby ich hľadali

10313

Ak by sme mali vybrať jednu vec, ktorú seriál Game of Thrones resp. Hra o tróny nepotrebuje, tak by to bola zrejme publicita. Najväčší televízny seriál na svete sa blíži ku koncu a ľudia, ktorí ho milujú od prvej do poslednej série, sú tak trochu sklamaní.

HBO prišlo s jednou veľmi zaujímavou novinkou, ktorá rozhodne potešila fanúšikov tohto počinu. Rozhodli sa, že rozptýlia 6 železných trónov po celom svete a ponúknu akési nejasné stopy v hodinovom, 360-stupňovom videu. Je jasné, že jeden je umiestnený v lese, druhý zas niekde v púšti a ďalší v zasnežených krajinách.

Doteraz boli nájdené len štyri tróny a to vo Švédsku, Španielsku, Brazílii a Spojenom kráľovstve. Zostali ešte dva neodhalené, vrátane jedného ľadového. Niektorí ľudia si myslia, že sa nachádza niekde v Kanade, iní zas, že na Islande. „Počas siedmich sezón ste sledovali postavy, ktoré sa obetovali pre tento železný trón,“ píše HBO o výzve. „Ako sa tak blíži posledná sezóna, zostáva len jedna otázka: Ako ďaleko dokážete zájsť?“

Švédsky fotograf Jonathan Vitblom z Kiruny išiel skutočne ďaleko len preto, aby našiel jeden z trónov vo švédskej divočine. „Videl som videá na YouTube, ktoré ukazovali tróny vo voľnej prírode a spoznal som okolie trónu umiestneného na severe,“ povedal Jonathan. Preto sa rozhodol konať a okamžite vyrazil spolu s priateľmi na dané miesto. „Keď sme sa tam dostali, chcel som sa uistiť, že ten trón tam skutočne je, tak som okolie preskúmal dronom.“ A naozaj tam bol.

Poďme sa teraz pozrieť na jednotlivé tróny, ktoré už boli odhalené.

Spojené kráľovstvo:

Foto od boredpanda

Brazília:

Foto od boredpanda

Španielsko:

Foto od boredpanda

Švédsko:

Foto od boredpanda

Neznáme miesto trónu:

Foto od boredpanda

6. trón je zatiaľ zahalený a odhalia ho, keď sa nájde piaty ľadový trón:

Foto od boredpanda

Ľuďom sa toto hľadanie trónov extrémne zapáčilo:

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre