8 slávnych hercov, ktorých vyhodili počas natáčania: Richard Gere, Van Damme alebo Johnny Depp!

666

Vitajte pri prehľade známych hercov, ktorých vyhodili počas natáčania filmu a nahradil ich v scenári iný herec alebo herečka. V zozname nájdete mená ako Eric Stoltz, Jean-Claude Van Damme, Richard Gere alebo Johnny Depp.

Eric Stoltz

Tento rebríček hercov, ktorých vyhodili počas natáčania, začíname Ericom Stoltzom. Tomu sa to stalo v roku 1985 pri nakrúcani snímky Návrat do budúcnosti. Tvorcom sa počas prvých týždňov nakrúcania zdali jeho scény málo vtipné a rozhodli sa ho nahradiť. Ich voľbou sa stal Michael J. Fox, ktorý mal byť aj pôvodne hlavná postava celého projektu.

Harvey Keitel

Harvey Keitel sa zaradil k hercom, ktorých vyhodili počas natáčania, v roku 1979. Vtedy nakrúcal film Apokalypsa, ale mal nezhody s režisérom Francisom Fordom Coppolom. To nakoniec viedlo k tomu že krátko po zahajení natáčania Keitela nahradil Martin Sheen.

Richard Gere

Richard Gere nepatrí ku kontroverzným umelcom a málokto by ho čakal v zozname hercov, ktorých vyhodili počas natáčania. Aj jemu sa to však stalo a to v roku 1974 pri nakrúcaní snímky The Lords of Flatbush. Mal vtedy nezhody so svojim hereckým kolegom Sylvestrom Stallonem.

Autor tejto fotografie je arincrumley

Jean-Claude Van Damme

Jean-Claude Van Damme je belgická legenda akčných filmov. V roku 1987 mal hrať po boku Arnolda Schwarzeneggera v snímke Predátor. Podľa vtedajších správ však réžia i samotný herec očakávali niečo iné. Tvorcovia filmu ho videli najmä ako „kaskadéra“, on chcel pre zmenu na pľaci viac ukázať svoje bojové umenie. Po sérii viacerých nedorozumení a chýb ho nahradil Kevin Peter Hall.

Julianne Moore

Herecká stálica Julianne Moore mala hrať hlavnú postavu vo filme Can You Ever Forgive Me? z roku 2018. Netrvalo dlho a tvorcovia snímky sa rozhodli herečku vyhodiť a nahradiť ju Melissou McCarthy. Dôvod jej odchodu boli rozdielne názory s režiou, nakoľko obe strany si predstavovali vystupovanie hlavnej postavy inak.

Autor tejto fotografie je David Shankbone

Judy Garland

Judy Garland bola hviezda strieborného plátna. V dvoch prípadoch ju ale vyhodili počas natáčania. Prvýkrát to bolo v rámci muzikálu Annie Get Your Gun z roku 1950. Vtedy bola obvinená, že aj kvôli nej natáčanie mešká. Druhý prípad sa udial v roku 1967 pri nakrúcaní filmu Valley of the Dolls. Vtedy produkcia tvrdila, že Judy odstúpila z osobných dôvodov, ona však vyhlásila, že ju vyhodili.

Johnny Depp

Johnny Depp hral Gellerta Grindelwalda vo filmovej sérii Fantastické zvieratá. Po skončení prvej časti bol však obvinený z domáceho násilia voči svojej vtedajšej manželke Amber Heard. Po prehratom súde z roku 2020 bol Depp požiadaný, aby odstúpil z role Grindelwalda. V tom čase už mal nakrútené prvé scény tretieho pokračovania. Nahradil ho Mads Mikkelsen.

Kevin Spacey

Kevin Spacey je v rámci hercov, ktorých vyhodili počas natáčania, trochu výnimočný prípad. Spacey totiž natočil film Všetky prachy sveta (2017), kde mal vedľajšiu úlohu. Dva mesiace pred premiérou bol ale obvinený zo sexuálneho napadnutia počas nakrúcania. Po tomto incidente režisér pretočil všetky Spaceyho scény s Christopherom Plummerom.

Autor fotografie je FICOD. Foro Internacional de Contenidos Digitales

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre