10 hercov, ktorí si zachránili kariéru jedným filmom: Príbehy Sandry Bullock, Roberta Downeyho Jr a ďalších

564

Dnes sme si pre vás pripravili 10 svetoznámych hercov a herečiek, ktorí si zachránili svoju kariéru jedným filmom. V zozname nájdete napríklad Sandru Bullock, Matthewa McConaugheyho, či Channinga Tatuma.

Sandra Bullock – Splnený sen (The Blind Side)

V jednom období jej kariéry nebolo úplne jasné, kam sa Sandra Bullock vyvinie ako herečka. Zdalo sa, že jej úspech má klesajúcu tendenciu, ale zmenou bol film Splnený sen z roku 2009. Je to životopisná športová dráma nakrútená v USA.

Autor tejto fotografie je Gage Skidmore

Robert Downey Jr – Iron man

Robert Downey Jr mal svojho času veľké problémy vo svojom osobnom živote a skončil dokonca vo väzení. To sa, pochopiteľne, odrazilo aj na kvalite jeho hereckej dráhy. Prelomová rola bola pre neho postava Tonyho Starka vo filme Iron man z roku 2008.

Autor tejto fotografie je Justin in SD

Hugh Grant – Paddington 2

Hugh Grant zažíval vrchol svojej kariéry v 90-tych rokoch a na prelome milénií. Následne niekoľko rokov nenatočil žiadny významne úspešný film. Zmenou bola až dobrodružná rodinná fantasy komédia Paddington 2 natočená v roku 2017.

Autor tejto fotografie je Eva Rinaldi Celebrity Photographer

Michael Keaton – Birdman

Michael Keaton je 72-ročný americký herec, ktorý točil najlepšie filmy v 80-tych a 90-tych rokoch. Potom prišiel menší úpadok, ale jeho kariéra sa znovu naštartovala jedným filmom. Bolo to vďaka dramatickej komédii Birdman. Tento film bol nakrútený v USA v roku 2014.

Autor tejto fotografie je Gage Skidmore

Matthew McConaughey – Zabijak Joe (Killer Joe)

Matthew McConaughey sa najskôr do pozornosti divákov dostal najmä vďaka romantickým komédiám. Niekedy okolo roku 2010 prišla zmena a začal natáčať aj iné filmy. Jeden z prvých, v ktorých ukázal svoj talent aj v inom svetle, bol počin Killer Joe z roku 2011.

Autor tejto fotografie je david.torcivia

Liam Neeson – 96 hodín (Taken)

Medzi hercov, ktorí si zachránili kariéru jedným filmom sa radí aj obľúbený Liam Neeson. Ten zmenil smer svojej hereckej dráhy v roku 2008, kedy nakrútil snímku 96 hodín. Viac-menej odvtedy sa ustálil v dramatických úlohách v akčných filmoch.

Autor tejto fotografie je karen in toronto

Leslie Nielsen – Pripútajte sa, prosím! (Airplane!)

Aj Leslie Nielsen mal obdobie, kedy sa zdalo, že jeho kariéra má klesajúcu tendenciu. Všetko zmenil film Airplane! z roku 1980, vďaka ktorému sa neskôr stal Leslie uznávanou hviezdou komediálneho žánru.

Autor tejto fotografie je Avhell

Robert Pattinson – Cosmopolis

Robert Pattinson bol tvárou ságy Twillight, niektorí ho poznali z Harryho Pottera, kde hral Cedrica Diggoryho vo štvrtej časti. Prerod ku dospelejším filmovým úlohám pre neho znamenal film Cosmopolis. Je to dramatický thriller z roku 2012.

Autor tejto fotografie je Eva Rinaldi Celebrity Photographer

Channing Tatum – 21 Jump Street

Channing Tatum podľa odborníkov zmenil smer svojej hereckej kariéry pri filme 21 Jump Street. Tento počin z roku 2012 sa o dva roky neskôr dočkal aj pokračovania. Obrovský úspech neznamenal len druhý diel snímky, ale aj nové herecké možnosti pre Channinga.

Autor tejto fotografie je Gage Skidmore

Michelle Yeoh – Všetko, všade, naraz (Everything, Everywhere All at Once)

Tento zoznam hercov, ktorí si zachránili kariéru jedným filmom, uzatvárame dnes už 61-ročnou herečkou z Malajzie menom Michelle Yeoh. Tá zhruba do roku 2000 patrila k stálicám filmových trhákov Hollywoodu, ale následne sa dve dekády objavovala len v slabších filmoch alebo v malých vedľajších rolách. Zmenou bola akčná dobrodružná komédia z roku 2022 s názvom Everything, Everywhere All at Once.

Autor tejto fotografie je World Economic Forum

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre